Köşe Yazarı

Hatice Akgül

haticeakgul@gmail.com

Kendini Sevme Sanatı 

  • 25-01-2023
  • 10:45:24

Beni nasıl algıladıklarıyla ilgilenmiyorum. Hayatımda olan herhangi bir şeyin veya bir kimsenin kendi isteği heyecanı ile benimle olmasından memnun olurum. Kendiliğim olan bir hal yaşamak için yeterli... Gerçek özgürlüğün şefkati ve gerçek olan düşüncelerle yaşamak olduğuna inanıyorum. Ayakları yere sağlam basan ve kararlı olan kişiler yokluklarını bile sağlam hissettirirler ve hayatınızdan çıkarken de hiç bir şeyi dökmeden kaliteli giderler. Şu ana kadar yaşadığımız her şeyin bize bir şeyler katmış olduğunu düşünerek yaşarsak üzüldüğümüz her konunun mükafatı altın tepside ikram edilecektir. Allah'ın hazinesinden eksilen bir şey olmadığı gibi senin ondan istemen kalbi itaatını artıracaktır.   


Bazen uç noktada olduğun ancak kararsız kaldığın anlar olur. Örneğin evlilik yapmak istiyorsundur ancak 8 santim boy farkı engel olur. Ya da iş kurmak istiyorsundur Cv de ki sertifikan iptal olur. Hayırlısını isteyip olmadı diye üzülmek gözyaşına sebep olur. Göz yaşında haşa isyana neden olur, o yüzden teslimiyeti güzel yapalım. Ufak çaplı durumları görmeden yaşamaya çalışalım Mevla'nın o sonsuz eşsiz mucizelerin hayatımıza yansıttıkça kalben huzur bulduğumuzu hepimiz bir seferde olsa hissetmişsinizdir. Sana iyi gelen şeylere sarıl sorun olanları kafanda büyüttükçe sabah uyanır uyanmaz aklına ilk gelen durum olur ve gün boyu yüzünün düşmesine sebep olur. Allah böyle istedi demek o kadar muntazam bir cümle ki nasılda rahatlıyor yüreğini bak bir dene.  


Mutluluk insanın kendini mutlu etmesiyle başlar diye bir cümle okudun geçen gün. Tam tersi yaşadığımız doğrudur. insanları mutlu edip onların bizi mutlu etmesini bekliyoruz değil mi? Ama önce Allah ne der diye attığımız her adımda onun razı olmadı işlerden uzak durursak aslında insan kendini  otomatik yoldan mutlu ediyor, değer veriyor. Bu devirde insan değer vermiyorsa kedini kimsede vermez. Yani kuldan beklersen sevgiyi dara düşersin. Önce Allah'ı sev sonra başkalarını sevgiyi yaratan sana o kalp güzelliği ile sevdirir zaten. Uçaklarda bile her hangi bir tehlike anında önce kendinizi koruyun daha sonra yanınızdakiler derler Ama o an Allah'a olan şükür ve tövben olmasa kendini de koruyamazdın böyle tehlike anında ateistler ne diyor diye düşünmedim değil:) Ben yazı yazarken Allah'ın A harfini küçük yazmaktan korkarken onlar Allah yok diyor. Bende bunu buraya iliştirmesem olmazdı.
 

Diğer Yazarlarımız

Eller sevdamızı nereden bilsin 

Sadettin Karalök

Son Makaleyi Oku

Benim köyüm Büyükyağlı 

Şadiye Eryılmaz

Son Makaleyi Oku

Başı dumanlı dağlar 

Hidayet Doğan

Son Makaleyi Oku

Tek sorunumuz bölgecilik!

Ahmet Gökdemir

Son Makaleyi Oku

Yeni Nesil'e Yeni Nesil Sorular

Berat Doğan

Son Makaleyi Oku

Psikolojik Taciz ( Mobbing)

Özgür Dönmez

Son Makaleyi Oku

Kendini Sevme Sanatı 

Hatice Akgül

Son Makaleyi Oku

Gel kardeşim, gel de birlik olalım 

Dede Bulut

Son Makaleyi Oku

Vuruyorsun

Rabia Taşdemir

Son Makaleyi Oku

Kırıkkale’de işsizlik var ama neden altın zengini?

Kadir Yahşi

Son Makaleyi Oku

Gazetekale

Müfit Aslan

Son Makaleyi Oku

Gazetekale gururumuzdur

Bekir Akdeniz

Son Makaleyi Oku

Bir saat babayı hatırlatır 

Nermin Uslu

Son Makaleyi Oku

Prematüre annesi olmak

Berna Yahşi

Son Makaleyi Oku

İyilik ekseninde aile

Tahir Kıymaz İl Vaizi

Son Makaleyi Oku

Unuttu beni

Derviş Ekim

Son Makaleyi Oku

Gerçeklik Nedir?

Taha Yasin Karabay

Son Makaleyi Oku

Ramazan Ayı

Ali Ünal

Son Makaleyi Oku

Bir çocuğun gözyaşları!

Aysun Sertdemir

Son Makaleyi Oku

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

İlyas Şen

Son Makaleyi Oku

Yazar Yorumları

Yorum Yaz

96431