Kadın 

Bu yazıyı kadın sosyal hayatta rol almasın diye değil aksine, kadın sosyal hayatta sömürülmesin diye yazmak istedim. Bazıları şunun çok iyi farkında, kadın sömürülmedikçe o cips satılamaz, kadın sömürülmedikçe o film izlenemez. Eğer mantıkları bu değilse araba reklamında dahi bir kadın resminin ne işi var? Düşündürüyor insanı. Biraz böyle izlenimde bulunan şunu anlayabiliyor. Kadınları bu şekilde kullananların derdi kadınların özgürlüğü değil, kadınlara özgürce ulaşma arzusu sanki.  Medeniyetler kadınlar üstüne kuruldu ve bu yüzden sosyal hayatta çökertmek isteyenler sürekli medeniyetteki kadınların rolünü bozmak üzere planlar yapmışlar. Öncelikle bekar hanım kardeşlerime söylemek istediğim bir iki cümle var: "İyi adamlar yalnızlıktan ölüyor. İyi kadınlarda kötü adamların balkonunda gökyüzüne bakarken. " derler. İlerde hayatınızı birleştireceğiniz zaman size söylenen süslü cümlelerin ve duygusal anların büyüsüne kapılmayın. Bazen bir erkek gelir seninle yeryüzünün en güzel yuvasını kuracağım, evimiz adete cennetten bir bahçe olacak der. Ne biliyorsun? Daha önce hiç yuva kurdun mu? Bunun edebiyatı kırttt! Ahlakı kıt! Bu adamın sadece parası bol...

ALDANMA !!! Böyle adamlara. Bazı ablalarımızda bu adam hiç böyle değildi, sonradan böyle oldu derler. O adam öyle olsa evlenir miydin hiç. Tabi ki de sonradan gösterecek. Peki sen neden göremedin gerçek yüzünü? Kuran gözüyle baksaydın Ahirete göre değerlendirecektin. Ve doğru bir tercih yapacaktın. Ama dünya gözlüğü ile baktın. Koltuk takımına göre değerlendirdin ve aldandın. Bekar kardeşlerimle ilgili söyleyeceğim bir şey daha var. Bazı vicdansız annelerde böyle aman oğlumu düzeltsin diye sıkıntılı, ağrıza oğullarına dükkatten margarin seçer gibi gelin ararlar. Acaba kendi kızlarını bu şekilde ahlaksız birilerini vermek isterler mi? Zannediliyorlar ki o adam evlendikten sonra düzelecek. Kadınlar kötü yetiştirilmiş erkekler için bir rehabilitasyon merkezi değildir. Bu yüzden kadınlara sayı duyun. Peki toplumda kadın neden bu duruma düştü. Neden tesettürlü Yasin okuyan teyzeler kızlarını bir şey anlatamaz haline geldi? Neden bekar hanım kardeşler sürekli birileri tarafından aldatılma ve kandırılma boyutlarına geldi? Neden o kadar gönlü güzel kadınlar sosyal hayatta iğrenç fikirlere malzeme yapılabilmek adına bir meta haline geldi ?

"DÜNYANIN YARISINI KADINLAR OLUŞTURUYOR, DİĞER YARISINIDA O KADINLAR YETİŞTİRİR DERLER."

Yani kadınlara muazzam bir rol veriliyor. toplumun ölümünü oluşturan aileyi yetiştiren kadınlardır, bu yüzden fesat gözler kirli planlar sürekli kadınlar üzerine kurulu. Hz. Ali'nin eşi Efendimiz kızı Hz. Fatıma annemiz tam da bu misyonun bu rolünü yani annelik denilen kadınlık denilen vazifenin ne kadar ehemmiyetli olduğunu bize gösteriyor. Muhassin isimle evlatlarını bebekken kaybeden. Hz. Hasan üzerinden ümmete vahdeti öğretir. Hz. Hüseyin üzerinden ümmete şehadeti öğretir. Zeynep'in üzerinden insanlığa izzeti öğretir. Ümmü Gülsüm üzerinden insanlığa dirayeti öğretir. Bu saydığımız çocukların mektepleri evleriydi. Ve muallimleri anneleriydi. Çünkü kadının sosyal hayatta ki rolu bu kadar önemliydi.  Ümmü-l Hakem; Yani bu zamana kadar ümmete en çok zarar vermiş Ebu Cehil denen adamın yani bu ümmetin firavunun gelini adeta. Yani Ebu cehilin oğluda İkrime Efendimiz a.s Mekke' yi fetih edince İkrime kaçıp gider çünkü bakar ki 21 yıl boyunca efendimiz karşısına düşman olarak çıkmıştı ve böyle bir insanı yakarsa ne yaparlar ki diye korkup kaçar gider. Ümmü-l Hakem'in kocası zaten kaçıp gitmişti Ümmü-l Hakem kendisine yeni bir hayat kurabilirdi . AMA YAPMADI! Onunda ahiretine kurtarmak için çabaladı. Çünkü Saliha kadın eşinin ahiretini düşünen kadın.

Bu yazı toplam 38 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Hatice Akgül Arşivi

Yalan

27 Nisan 2023 Perşembe 12:10