Köşe Yazarı

Ahmet Gökdemir

ahmetgokdemir@gmail.com

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

  • 28-11-2022
  • 13:49:20

Türkiye, önümüzdeki yıl genel seçimlere hazırlanıyor. Hem Cumhurbaşkanlığı hem de milletvekilliği seçimi olacak. Ülke genelinde ve ilimizde yaşanan son gelişmelerden sonra seçim hareketliliğinin başladığını söyleyebiliriz. Bir taraftan mevcut il başkanları milletvekilliği hayaliyle görevlerini devretmeye hazırlanırken, diğer yandan ise mevcut milletvekilleri yeniden seçilip TBMM’de olmanın gayreti içerisinde. 
Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de tüm adaylar halkın kapısını çalmaya başladı. Adaylara seslenmek istiyorum… Açık şekilde konuşmak gerekirse; memleketin insanlarını ve bu şehri unutmayın! Sayın vekiller, adaylar ya da aday adayları… Sözüm sizedir ki, bu milletin acı gününde, mutlu gününde, düğününde, cenazesinde, iftar sofrasında bulunun. Soğuk kış günlerinde bir tebessüm ile yürekleri ısıtın. İftar sofralarında ihtiyaç sahibi ailelerin gönül sofrasını sohbetinizle zenginleştirin. Bir köylünün yanına gittiğinizde onunla beraber somun ekmek değil, kuru soğan kırıp yufka ekmek yeyin! Ağzınız soğan koksun! Korkmayın! Gerçekten halkın içinden biri olduğunuzu tüm samimiyetinizle gösterin.  
Emeği ve alın terinin hakkını verin! Köylünün derdini gerçekten dinlediğinizi hissettirin! Mecliste şehrin sorunlarına yönelik soru önergesi verirken, Ali amcayı, Mehmet dayıyı, Elif teyzeyi, Zeynep halanın dertleriyle de hemhal olun. Onlarla aranıza mesafeler koymadan yaklaşın! Seçim dönemlerinde halkın yanına gelip “Sizin yanınızda olacağız diyerek” meclise gittiğinizde telefonu açmamazlık yapmayın! Halkını unutan olmayın! 
Ha birde o açtığınız telefonlarda insanlara umut verip, ardından o talebi sümen altı yapan olmayın! Hani bazılarının mecliste bitmek bilmeyen işleri var ya... Hah işte o işleri gerçekten bitirin, bitirin de sandık başında sizlere söz veren halkın işleriyle de ilgilenin. 
Boz toprakları yeşillendirmek için gecesini gündüzüne katan çiftçinin ter kokan alnından öpün! Kızılırmak’tan su içmeyen, ağırlama halayını çekmesini bilmeyen, bulgur pilavını yemeyen, Zafer Caddesi’nde gezmeyen, Cumhuriyet Meydanı’nda çekirdek işlemeyen, Sevgi Yolu’nda yürümeyen, canı gönülden milletin derdini dinlemeyen olmayın! 
Daha yeni de bahsettiğim gibi mecliste size göre bitmek bilmeyen şu işler var ya… Hani onları bitirerek, seçildiğiniz şehre; yatırımlar getirseniz olmaz mı?  Kızılırmak akarken, Kırıkkale bakmasın artık!
Seçimlerde “Kırıkkale’ye birçok fabrikalar kuran, hatta deniz getirenler dahi oldu, Aklınıza ne geliyorsa hepsi oldu” ama sözde… Siyasetteki üstatlar, unutmayın bizi, unutmayın Galeyi.. Bu şehrin size ihtiyacı var.
 

Diğer Yazarlarımız

Eller sevdamızı nereden bilsin 

Sadettin Karalök

Son Makaleyi Oku

Benim köyüm Büyükyağlı 

Şadiye Eryılmaz

Son Makaleyi Oku

Başı dumanlı dağlar 

Hidayet Doğan

Son Makaleyi Oku

Tek sorunumuz bölgecilik!

Ahmet Gökdemir

Son Makaleyi Oku

Yeni Nesil'e Yeni Nesil Sorular

Berat Doğan

Son Makaleyi Oku

Psikolojik Taciz ( Mobbing)

Özgür Dönmez

Son Makaleyi Oku

Kendini Sevme Sanatı 

Hatice Akgül

Son Makaleyi Oku

Gel kardeşim, gel de birlik olalım 

Dede Bulut

Son Makaleyi Oku

Vuruyorsun

Rabia Taşdemir

Son Makaleyi Oku

Kırıkkale’de işsizlik var ama neden altın zengini?

Kadir Yahşi

Son Makaleyi Oku

Gazetekale

Müfit Aslan

Son Makaleyi Oku

Gazetekale gururumuzdur

Bekir Akdeniz

Son Makaleyi Oku

Bir saat babayı hatırlatır 

Nermin Uslu

Son Makaleyi Oku

Prematüre annesi olmak

Berna Yahşi

Son Makaleyi Oku

İyilik ekseninde aile

Tahir Kıymaz İl Vaizi

Son Makaleyi Oku

Unuttu beni

Derviş Ekim

Son Makaleyi Oku

Gerçeklik Nedir?

Taha Yasin Karabay

Son Makaleyi Oku

Ramazan Ayı

Ali Ünal

Son Makaleyi Oku

Bir çocuğun gözyaşları!

Aysun Sertdemir

Son Makaleyi Oku

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

İlyas Şen

Son Makaleyi Oku

Yazar Yorumları

Yorum Yaz

53919