Kızılay gönüllere iyilik dağıtıyor

Kızılay gönüllere iyilik dağıtıyor

Maddi ve manevi çeşitli sorunlarla karşılaşan aile ve bireylerin yardımına koşan Türk Kızılay’ı Kırıkkale Şube Başkanlığı, hane ziyaretleri ile beraber yardım faaliyetlerine devam ediyor.

  • Kategori : 3. Sayfa
  • 19 Temmuz 2019 Cuma
  • 10:44

Maddi ve manevi çeşitli sorunlarla karşılaşan aile ve bireylerin yardımına koşan Türk Kızılay’ı Kırıkkale Şube Başkanlığı, hane ziyaretleri ile beraber yardım faaliyetlerine devam ediyor.

SOSYAL YARDIM FAALİYETLERİ

Türk Kızılay Kırıkkale şubesi yoğun bir ramazan programı ardından Türk Kızılay Kırıkkale şube başkanı Mustafa İşler ve Kızılay’ın gönüllüleri tarafından Kırıkkale’de yaşayan dezavantajlı ailelere karşı yapılan sosyal yardım faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren şube başkanı Mustafa İşler, “Türk Kızılay Kırıkkale şubesi olarak dezavantajlı ailelere yardım faaliyetlerimiz evleri ziyaret ederek birebir onların dertlerini dinleyerek, dertleri ile dertlenerek yanlarında oluyoruz.’’

HANE ZİYARETLERİNİN ÖNEMİ

“Hane ziyaretleri çok önemli faaliyettir. Çünkü bizim ne paylaştığımız fotoğraflar ne ne bizim yazdığımız yazılar asla oradaki dramı, acıyı, yokluğu, zorluğu tarif edemez. Bizzat gidip insanların hallerini, durumlarını görmek, gece vakti kapılarını çalıp biz buradayız sizinleyiz demek onların ne kadar mutlu olduğunu görmek tarif edilemez. Kimisi apartmanların hemen dibinde üzerinde oturacak doğru dürüst halısı kilimi olmayan dökük bir evde depresyon hastası olmasına rağmen tek başına yaşayan bir anne. Kimisi böbrek, şeker, nefes darlığı çeken bir baba.”

ANNELERİNE SIĞINMIŞ EVLATLAR

“Kimisi Afganistan’dan gelmiş komşuların verdiği eşyalarla odaların boş olduğu bir evde hayat mücadelesi veren bir kardeşimiz.  Diğeri Iraktan gelmiş kendisi kalp hastası çocuğu epilepsi hastası. Bir başkası tek başına hayat mücadelesi veren, pet şişe toplayarak elektriğini ödemeye çalışan dul kadın ve annelerine sığınmış evlatlar. Çocuk çıplak yatıyordu üşümez mi dedim sıcaktan bunaldı yeni çıkardım diye elinde getirdiği bir kazaktı. Annesi dedi ki: anne bana doğum günü pastası alacak mısın diye kızım her gün soruyor. Bende her gün onu kandırıyorum hocam dedi. Bizde gözyaşlarımızı içimize akıtarak 10 gün sonraki doğum günü pastasını alacağımıza söz verdik.”

BU SAATTE GELMENİZ BİLE YETER’

Bir başka kardeşimiz ve diğerleri. Hem acı hem sevgi hem şefkati birlikte hissettik. Yapılan ziyaretler insanları mutlu ediyor ve kurdukları cümle şu ki ; -iyi ki Türkiye var , iyi ki Kızılay var bu saatte gelmeniz bile yeter. Bizde erzak paketlerimizi onlara hediye ettik. Allah c.c kabul etsin.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.