Kırıkkale’de Arap Tavşanı görüldü!

Dünya Doğa ve Doğal kaynakları Koruma Birliği’nin Kırımızı Listesi’nde yer alan ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Arap tavşanı, Keskin’in Keven köyü yakınlarında görüldü. Otomobili ile yolculuk yaparken tavşana rastlayan bir vatandaş, “Kork

  • Gündem
  • 27 Ağustos 2021
  • 14:24
Kırıkkale’de Arap Tavşanı görüldü!

“ELİMİ ATSAM ALACAKTIM”
Nesli tehlike altında bulunan ve Dünya Doğa ve Doğal kaynakları Koruma Birliği tarafından kırımızı listeye alınan Arap tavşanı, Kırıkkale’nin Keskin ilçesinde görüldü. Dün akşam saat 21.00 sularında, otomobilinin önünde zıplayarak hareket eden bir şey gördüğünü ve aracı durdurup önünden geçen şeyi incelemeye başladığını belirten Sedat Dinçer, “Arabanın önünde gördüm, ışıktan kaçmadı. Elimi atsam tutacaktım.” dedi. Arap tavşanlarını gördüğü an şaşırdığını dile getiren Dinçer; “8-10 tane vardı, grup halindelerdi” diye konuştu. Dinçer, tavşanların bir süre sonra bulundukları yerden uzaklaştığını belirtti.

NESLİ TÜKENMEKTE OLAN CANLININ ÜLKEMİZDE GÖRÜLMESİ ÖNEMLİ
Arap tavşanının ülkemizde nadir görülen ve dünya genelinde nesli tükenmekte olduğunu belirten uzmanlar, Arap tavşanının ülkemizde görülmesinin önemli olduğunu dile getirdi.
Arap tavşanının, toprağın altında yaşayan gececi bir kemirgen türü olduğu belirtilirken, kanguru gibi zıplayarak hareket ettiği vurgulandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

60084

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER