Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Seçim mi, geçim mi?

Haydi hep beraber gök kubbede hoş bir seda bırakalım,kıtlık zamanı ihtiyaç sahibine bir lokma verelim, garibin ihtiyacını görelim, bir fakiri ziyaret edelim,bir yetime iş imkanı sağlayalım,zorda olan bir kardeşimizin tayin işleri ile ilgilenelim.Ne güzel temenniler değil mi?.Seçim var bu sözleri çok duyacağız artık.Çünkü 24 hazirana kadar Kırıkkale’li şimdi efendi.Ya sonrası.

Unutulmak,ötelenmek,aşağılanmak,dışlanmak,ayrışmak Kırıkkale’linin kaderi.Çünkü o geçim derdinde,çocuğunu okutma telaşında,evladını evlendirebilmek için iş derdinde,çocuklarına harçlık verebilmek için koşturmaca içinde.

Kırıkkale’nin genel konjektörü,kalbinde siyasi gerçeği olmasına rağmen geçim telaşı için başka şekilde davranmakta.İşe girecek çocuk,harçlık bekleyen evlat,pazar ve mutfak giderlerini hesaplamak zorunda, çünkü akşam evine gidecek.

Kim aday olur,hangi siyasi parti kaç vekil çıkartır,partiler ne kadar oy alır,hangi partiler seçime giriyor diye Kırıkkale’linin bir derdi yok.Çünkü o ekmek peşinde,iş ve aş peşinde,geçim derdinde.

Sadece bazı kesimler liderlerin aday belirlemelerini tenkit etmekme,bazen kızmakta.Önüne bırakılan Kırıkkale gerçeğine uzak insanlara oy versinler yada vermesinler,eleştiri dozlarını sertleştirmekte.

Elbette Vatan,Bayrak,Devlet,Ezan kavramları Kırıkkale halkının vaz geçilmezi ama bu kavramların yanında birde geçim kavramını göz ardı etmek hakaret olur.Rahat bir hayat sürenler bilmelidir ki Kırıkkale halkı  Vatan,Bayrak,Devlet,Ezan,birlik ve beraberlik savaşı verirken geçim savaşıda vermekte.

Bir çok değerli olduğuna inandığımız Milletvekillerimiz oldu.Bazıları Kırıkkale ekonomisine bir şeyler katma mücadelesi verdiler ama bazıları mikromilliyetçilikten öte bir gayret içinde olmadılar.Yıllarca Kırıkkale’linin sırtında bir kambur oldular ve yakınlarının işlerini görmekten öte bir hizmet içine girmediler.

Şimdi Kırıkkale’li seçim için,sabırsızlıkla Milletvekili   listelerini beklemekte.Kime işini yaptırır,kimle evladına iş bulur ona bakacak ve buna göre oy verecek çünkü Kırıkkale’linin derdi seçim değil geçim.

Bu yazı toplam 3 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi