Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Ramazan da fakir doyacak

Şükürler olsun gene seçime gidiyoruz.Seçim gündeminin Ramazan ayına denk gelmesi belki biraz insanımızı manevi havadan uzaklaştıracak.Gıybetin,hasedin,yalanların,iftiraların ve çekememezliğin hat safaya çıkacak olması üzücü ama yardımlar artacak fakirin bu Ramazan ayında yüzünün gülecek .

Malum Ramazan ayı sadakaların,fitrelerin ve zekatların verildiği, kutsal değer olarak kabul ettiğimiz 12 ayın sultanı.Seçimlerin Ramazan ayına denk gelmesi cimri zenginlerin ellerini ceplerine atmasına,yapılan yardım kolilerinin içeriğinin zengin olmasına ve verilecek sadakaların biraz yüklü olmasını sağlayacak çünkü oy istenecek.

Yapılan yardımlarda ucuz marka yerine tanınmış markalar tercih edilecek,Kaliteli elbiseler ile fakir çocuklar sevindirilecek,izzet ve ikramlarda bulunulacak.Fakir,kimsesiz,yetim ve çaresiz adına çok sevindirici olacak.Mutlu,huzurlu,30 günde olsa akşama ne yiteceğiz düşüncesinden uzak rahmet ve bereket ayını geçirecekler.

Siyasiler ve beklentisi olan insanların yaptıkları yardımları ne niyetle yaptığını bilemeyiz elbette.Seçimin Ramazan ayına denk gelmesi maddesel anlamda siyasilerin ve beklentisi olanların canlarını çok yakacak.Çünkü sadece Ramazan ayında oruç tutarlarsa eğer fakirin ne çektiğini yaşayarak anlayacaklar.

Temenniğim  odur ki rahmet ayı Ramazan geldiğinde yaptıkları yardımı Allah için yapabilsinler.Makam için Allah’ın adını kullanıp yaptıkları yardımlar ile cehenneme gitme tehlikesi var.Bu düşünce ile yaptıkları yardımlar iki türlü kaybettirecek.Paraları ve ahiretleri.Birde seçimi kaybederlerse üçüncü bir yıkım.

Şimdi tavsilerimi söyleyeyim.İhtiyac sahipleri size kim ne verirse alın ve gönül huzuru ile kullanın.Beklenti içinde yardım edenler bu düşünceden vaz geçin.Hedefiniz koltuk değil  ahlak olsun.Ahlak sahibi olursanız Yalan söylemeye,kandırmaya,riyakarlığa,hasede ve çekememezliğe ihtiyaç duymassınız.

UNUTMAYIN;yaşadıklarınızla değil,yaşattıklarınız ile anılırsınız ve unutmayın ne yaşattıysanız elbet bir gün onu yaşarsınız.

     Yarın BERAT kandili bu vesile ile İnanan kardeşlerinin kandilini kutlar Yüce Yaradan’dan beratlarını almalarını mülkün tek sahibi olan Allah’dan niyaz ederim.

Bu yazı toplam 8 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi