Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

İYİ’mi olacak?

Düşündüm,analiz yaptım,araştırdım. Aklıma ilk gelen şey Sayım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN beyin ilk seçimi olan İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazandığı seçim geldi.Kimse şans tanımamış,hesaba katmamış,kesin kazanamaz gözü ile bakılmıştı.Hesap yapanların yapmakdıkları tek şey sessiz çoğunlukdu.

Daha sonraları partisinden ayrılan 52 Milletvekili ile kurulan AK Parti bu sessiz çoğunluk tarafından ezici bir üstünlük ile iktitara getirilmiş, 4 dönem  bu sessiz çoğunluk, Ak Partinin kendisini idare etmesini istemiştir.

Uzun süre Milleti idare eden Milletvekillerinin rahatlığı artık milletimizi rahatsız etmeye başlamıştır.Vekillerin garip söylevleri,tavırları,yaşam tarzları,yandaşlarının rahatlığı sessiz çoğunluğun sabrını zorlamaya başlamış olcak ki mevcut idarecileri yüksek sesle tenkit eder hala gelmiştir.

MHP içerisinde tek adamcılık,AK Parti içerisinde gruplaşmalar ve nahoşluk (Metal Yorgunluğu),CHP’nin muhafazakar topluma bakışının değişmemesi İYİ Partinin doğuşuna sebeb olmuş ve sessiz sessiz yükselişini sürdürmektedir.

İYİ Parti idarecileri tarafından kendilerine;engellemelerin,baskıların,hakaretlerin ve yasakların olduğu söylensede,artık İYİ Parti, Türk siyasetinin bir gerçeği.

Milletimizin içinde ki sessiz çoğunluğun AK Partiye destek vermeye devam mı edeceği yoksa büyük ümit ve vaatlerle meydanlara çıkan İYİ Partiyimi destekleyecekleri tüm siyasi beyinlerde merak konusu.

İlk seçimlerde merak edilen gerçekler ortaya çıkaçak.Partisinin başına geçen Cuhurbaşkanımız bu gerçeği görmüş olacak ki Kırıkkale’de AK Parti il Başkanını kendisi atamış,teşkilatlara yeni bir hava katmış,mevcut ve eski siyasetcilerin görüşleri zıddında bir karar vermiştir.

Kırıkkale’li siyasiler,Belediyeler Başkanları ve bürokratlar söylevlerine ,hareketlerine, icraatlarına   artık daha ciddi şekilde dikkat etmedikleri süreç içerisinde ibre aşağı doğru   gitmeye devam edecek gibi görünmektedir.

Bakalım mevla neyleyecek,elbette güzel eyleyecek.Millet nasıl idare edilmek istenirse muhakka ki öyle idare edilecektir.İYİ Parti iyilikler ilemi hayatımıza geliyor bunu zaman gösterecek. İYİ iyi mi olacak? Hep birlikte göreceğiz.

Bu yazı toplam 4 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi