Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Öz Türk

Kırıkkale için bir şeyler yapma gayreti içinde olan,mücadelesinde yalnız bırakılan,istişarenin önem ve ehemmiyetini kavramış,bu topraklarda kendini ÖZ olarak kabul ettirmiş TÜRK oğlu Türklerde var siyasetimizde.Kırıkkale’nin makus tarihinden bu hasletlere sahip insanlarda gelip geçmiştir.

Rant işlerine bulaşmamış,çıkar peşinde koşmayan,fakir fukaranın dertleri ile hem dem olan,siyasi hayatında insan üzmekten uzak bir çizgi ile siyasi hayatına devam eden uzun adam.Davet edildiğinde icabet eden,değer veren ve değer bulan şahsiyet.Kibirden uzak,tevazu sahibi,onurlu tavrından taviz vermeyen,haksızlık karşısında güçü yetmese bile kalbinden haksızlığa buğuz etmeyi ihmal etmeyen bir yapı olarak karşımızda durmakta.

Haksızlık karşısında isyanı dile getiremediğinde her türlü fedakarlığı yapabilecek güç ve kudrete sahip,koltuk,makam,mevki gibi geçici itibarlara boyun eğmek yerine ölümü göze alabilecek müstesna bir abide sanki.

İnandığı davanın rütbesiz olarakta yapılabileceğine olan inancı,ferdi olarak inaçlarından taviz vermeme gayretleri takdire şayan. Sevildin sayın ABDULLAH ÖZTÜRK ama gerçekten sevildin ve bu toplumda karşılık buldun.

Zor durumda kaldığında kaçmayan,terk etmeyen,göğüs geren,sabreden insanları anlatıyor davranışların.Örnekler elbette çoğaltılabilir.Adın hakkında seni çekemeyenler ne söylerlerse söylesinler,bizler biliyoruz ki dilleri nefislerinin içindeki heva ve hevesleri anlatmakta.

Bu devirde eşine az rastlanan,emsalsiz diye tarif edilen,sözlerinde haset,riya,kibirden uzak,söylevleri hakikatı haykıran siyasi kimliklere rastlamak neredeyse mümkün değil.Kırıkkale siyasetinde unutulanları hatırlatan tavırların,senden sonra gelenlere örnek teşkil edecekler.Varsınlar bazıları sizi anlamakta zorlansın,ne yapmak istediğinizi anlayamasın.

İnsan hayatında ki tek gerçek, nerede olursan ol ama hep insanın kalbinde ol gerçeğini unutmalarıdır.Bu gerçekleri unutmayacak ve unutturmayacak siyasilerin toplumda yer bulması,hakkın ve hakikatın haykırılması için sizin gibi insanlara olan ihtiyacın ne kadarda önemli olduğu gerçeği ile bizleri yüz yüze getirmekte.

Bu hakikatlar ışığında yürüyenler ile yürümek,çile çekenler ile çile çekmek,ezilenler ile ezilmek,aç kalanlar ile aç kalmakta sizin ve bizim madalyamız olsun.

Bu yazı toplam 8 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi