Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Nuh’un gemisi

Tarih boyunca insan karakteri hep bir iki’lem içinde kalmış kendine sorular sormuş ve bu sorularına cevap aramıştır.İnsan kalmak mı? insanlar ile kalmak mı? yoksa insanlığa adanmak mı?
AK Parti Genel Merkezi tarafından yapılan Kırıkkale İl Başkanı ataması,siyaset ile uğraşan bir çok insanı şaşkına çevirirken,hiç bir siyasetcinin desteği olmadan atanmış İl Başkanı Nuh DAĞDELEN’nin koltuğa oturması,bazılarını düşünmeye,bazılarını kendilerine çeki düzen vermeye, bazılarını da yeni planlar yapmaya mecbur etmiştir.
Kırıkkale’de siyasetcilerimiz,bürokratlarımız ve insanlarımız yarının ne olacağı hakkında kendilerine sorular sormaktalar.Birilerinin koltuğu altında gemi kaptanlığı yapanlar ve liyakatlı olmayan Belediye Başkanlarının akibeti,Siyasete ve bürokrasiye taze kan katıp 2019 seçimlerine daha güçlü mü girilmek istenmektedir.
Dünya niğmetlerine kendilerini teslim edenler, çok değil daha bir ay önce AK Parti İl Başkanlığına atanan Sayın Nuh DAĞDELEN’e sokaklarda selam bile vermezlerken,şimdi kanatlarının altına girmek için üstün gayret içine girmeleri,Kırıkkale siyasetinin ne halde olduğu hakkında bizlere açıkça bilgi vermektedir.
Partilerde hiç değişmeyen bu yüzlerin,yer kapma çabası ile tekrar bir yarış içine girmeleri bizleri düşündürmektedir.Siyasetçilerin öz eleştiri içeren basın açıklamaları,AK Partide İl Başkan yardımcı olmak isteyen siyasetcilerin kulisleri,bürokratların peş peşe İl Başkanının yanına hayırlı olsuna gönderdikleri elciler,bu durumun açık göstergesi değilmidir.
Kırıkkale Siyasetinden hiç birinin desteği olmadan göreve gelen Sayın Nuh DAĞDELEN’in hiç bir siyasi grubun üyesi olmaması ve daha önce İl Başkanlığı yapmış ve bir süre dinlendikten sonra Genel Merkez tarafından İl başkanlığına layık görünmesi,elbette Cumhurbaşkanı’mızın 2019 seçimlerine,hizipcilikten uzak,siyasetcilerin bir birlerine ön yargı ile bakmadığı bir seçim kanpanyası istediğinin açık göstergesi olarak önümüzde durmakta.
AK Parti İl Başkanlığına atanan sayın Nuh DAĞDELEN’in 2019 seçimlerinde başarılı olup kendini AK Parti Genel Merkezine isbat edebilmesi için; yanına alacağı yol arkadaşlarını,bürokraside yerinde kalacak ve yeni geleçek bürokratları,hatta seçim komitelerine kadar gözden geçirmesi gerekmektedir.
Başarının sırrı metal yorgunluktan uzak,partisine güç katacak,ismi lekelenmemiş,çıkar ilşkileri olmayan,iş takiplerinden uzak,yerleşmiş gelenekleri bozan,sadece Genel Başkanına bağlı insanlar ile yola çıkmak olduğunu düşünüyorum.Umarım düşündüklerimize uygun, görevini başarı ile ifa eden bir gemi ile yol alınır.
Allah Nuh (as)mın gemisinin, insanlığın kurtuluşuna hizmet ettiği gibi, bir hizmet anlayışı ile Nuh DAĞDELEN kardeşimize de hizmet etmeyi nasip eylesin.

Bu yazı toplam 5 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi