Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Başaran, Başarmış

Gençler tanıdım gözleri çakmak çakmak. Enerjileri çocukların geleceği için ümit veren.İsimlerinin pek önemi yok belki de.Gayretli,çalışkan,azimli,topluma yüzlerinde ki tebessümle bakan. Gençler tanıdım Onur’lu Hakan’lı, Fatih’li. Gençler tanıdım.

Bir an aklıma Fatih Sultan Mehmet Hanın İstanbul’u feth etti anlar takıldı.Sanki bu gençler sancağı almış burclara dikme gayreti içindeler.Şevkleri zirve,azimleri yıkılmaz,gayretleri sonsuz.

Bir araya gelmişler,Kırıkkale’mizde iz bırakmak için mücadele vermekteler.Bitmek tükenmek bilmeyen enerjileri ile işlerine sımsıkı sarılmışlar.İşin başındayken Kırıkkale Eğitimine iz bırakma mücadeleleri devam ederken,gönüllerde bıraktıkları izlerin şuurunda ve bilincindeler.

Elbette;Başaran Koleji ve Kolejin Eğitim ordusunu anlatmaya çalışıyorum.Varlarını,yokları ortaya koyan,kendilerine emanet ettiğimiz yavrularımıza bir şeyler katmak için zaman öldüren,evlerine gece yarısı giderek her türlü sosyal faliyetten mahrum kalan Onur’lardan Hakan’lardan bahsediyorum.

Her biri Fatih Sultan Mehmet Hanın Ulubatlı Hasanları gibi.Gözü pek,hedefe odaklı,engelleri aşabilen, cesareti olan,bedenlerine yara alsalarda acı hissetmeyen Eğitim neferleri.En iyinin iyisine ulaşmaya çalışıyorlar.

Bu azim ve gayretleri,hedeflerine olan inançları,titizlik ile icra ettikleri meslekleri,şimdiden Onur BAŞARAN ile başardıklarını gösteriyor.

Emanet ettiğimiz yavrularımıza gösterdikleri sabır, şevkat ve ahlaklı bir nesil yetiştirme  anlamında ki mücadeleleri,bir ebeveynin evladı da gösterdiği şevkatten az olmamakla beraber,öğrencilerine bir aile ortamında eğitim sunmaları da,Başaran Kolejine çocuklarını emanet edenler için ayrıca bir kazanım diye düşünüyorum.

 

Eğitim camiasında eşine az rastlanıt bu niteliklerin bir kurumda toplanmış olması,başarının gelmesine olanak tanıyacak olup,Kırıkkale’mizi Eğitim sırasında Türkiye’de ön sıralara taşıyacaktır.

Teşekkürler Başaran Koleji. Kırıkkale başardıklarınıza şahitlik etmiş olup, başaracaklarınızı sabırsızlık ile beklemekte. Başardıklarınızı,başaracağınız işlerin teminatı olarak görmekte.Gelecek sizlere, sizleri de Allah’a emanet emanet ediyoruz. İyi ki varsınız.

 

Bu yazı toplam 8 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi