Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Necip insanlar topluluğu (Dostlar meclisi)

Necip insanların adamı, Senin adamın,benim adamım,şu görüşlü,bu görüşlü diyerek görevlere getirilen,makam sahibi edilen işe yaramazlar ile doldurulan devlet daireleri.Görüntü ve muamele irdelendiğinde,ağırlaşan sistem.Eleştiriye, tenkite ve ikaza kapalı bir devlet yapısı.

 

Kırıkkale’mizde bir çok zor durumda insan varken,iş sahibi olan insanların eşlerinin işlerinin takip edildiği,gruplaşmalar neticesinde,devletin birilerine peşkeş çekildiği, hantallaşan,mikro milliyetçiliğin ön planda tutulmasına sebep uygulamalar. Siyasette ve bürokraside, yalancı tebessümler ile karşılıklı oynaşmalar.

 

Dostlar Meclisinin 1 haziran seçimlerinden sonra,takınmış olduğu tavır, izlemiş olduğu yol,yapmış olduğu kaliteli istişareler,Kırıkkale siyasetine yeni bir ivme kazandırmış,kaybedilen bir Milletvekilinin, yeniden iadesine sebep olan güzel  gelişmelere yol açmıştır.

 

Peki Dostlar Meclisi bu gelişmeler ışığında hak ettiği itibarı alabilmiş midir. Tabii ki de alamamıştır ama yılmamış kendi işlerini kendisi takip etmiş,mensuplarının sorunlarına derman olmaya çalışmış,daha çok kenetlenerek Kırıkkale’mize kardeşliğin ne ölçüde olması gerektiğini uygulamaları ile açıkça göstermiştir.

 

Dostlar Meclisine güvenen insanlara, güvenin nasıl olur açıkca göstermiştir.Desteğini esirgemediği topluluk tarafından horlanıp,dışlanıp,değersizleştirme ve itibarsızlaştırma çabaları beyhude sonuç vermiştir.

 

AK Parti İl Başkanlığına atanan sayın Nuh DAĞDELEN kardeşimize yapmış olduğumuz hayırlı olsun nezaket ziyaretinde görmüş olduğumuz il ve alaka,diğer siyasilerin bizlere göstermiş olduğu ilgi ve alakandan az değildir. Söylevler ve temenniler,her zaman ki gibi bizlerin ruhunu okşamıştır.

 

Gel velakin Necip insanların adamı diye kurumlarında ve siyasi karşılığı olmayan, bu insanlara değer verilecek ise eğer,hak etmedikleri halde koltuklarına kurulup,etrafında ki insanlara üstün imtiyazlar sağlanacaksa,Dostlar Meclisi elbette,her zaman ki gibi bu durumu bir istişare ile değerlendirip,Kırıkkale İlimize ait yapıcı çalışmalar içine girerek, tek başına mücadele etmeye devam edecektir.

 

25 Ekim de Meral Akşener’in kuracağı söylenen yeni oluşum da göz önünde tutulursa, siyasilerin 2019 seçimlerinde başarılı olabilmesi için çok titiz bir çalışma içine girmeleri, Dostlar Meclisinin AK Parti yöneticilerine nasihatı olarak,ziyaret toplantılarımızda dile getirilmiştir.

 

Dostlar Meclisi olarak hiç bir kirli işin içinde olmayan,rant kavgalarının olmadığı kaliteli yapının vazifesi;doğru olmak,doğru yaşamak.doğru fikirler ile Kırıkkale halkına kaliteli bir hizmet sunmaktan öte gitmemiştir.

 

Biz Necip insanları,diğer Necip insanlardan ayıran özellikte budur.Fikir kaliteyi,kalite hizmeti,hizmet kayırmacılı ortadan kaldıran ve insanı,insana sevdiren değerdir.Söyledik,inandık,yaşadık,bir olduk,diri olduk ve her zaman bir olduk.

Bu yazı toplam 2 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi