Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Özkan, Yeşilırmak dayanışması

Sosyal medyadan takip edip,bazen yerinde müşahide ederek şahit olduğum,öz verili,samimi,dost,güler yüzlü,sıcak kanlı,işinin ehli,gönüllü,misafir perver,aile babası,güzel insanlar.Sayılarının çoğalması elbette Kırıkkale için bir kazanç ve değerdir.

 

 

Soyadlarından da anlaşılacağı üzere,ÖZKAN lekelenmemiş, can veren,YEŞİLIRMAK etrafınına neşe katan,umut ışığı,hayat menbağı olarak olarak da bilinmekte.Seçtikleri mesleğe göre fıtratlarına uygun bir yaşam sürmekteler. Bu gönül erleri her ne kadar vazifeleri icabı;fakirin,fukaranın,garibin,kimsesizin,yetimin,caresizin yanında gibi görünselerde,tanıdığımız bir çok siyasi ve bürokratın aksine,koltuklarından kalkarak işlerini bire bir takip etmeleri,madur ve mazlumlar ile gönüldaş olmaları,dertlerini dinlemeleri,kalplerini  hoş tutmak için bir çaba içinde olmaları bu iki güzel insanı diğerlerinden ayırmakta.

 

 

Sosyal Yardımlaşma İl Müdür Yardımcımız sayın Yakup YEŞİLIRMAK ile sorumlu Vali Yard.sayın Ayhan ÖZKAN beyin dayanışması,bazı kesimlerin evlerine sıcaklık ve huzur olarak yansımakta.Sayın valimi pek tanımam ama yakından takip ettiğim kadarı ile mütevazi bir hayat süren örnek bir aile babası olarak karşımızda durmakta.Yakup YEŞİLIRMAK  beyi sorarlarsa da,ilgili,alakalı,saygıdeğer,beyefendi kişiliği ile mümtaz bir şahsiyet.

 

 

Engelli kardeşlerimize olan duyarlılıkları,ihtiyaç sahiplerinin eksiklerini gidermek için gösterdikleri hassasiyete yüzlerce kez Kırıkkale’liler şahit.Yanlış bir şey olsa elbette kulağımıza gelmezmiydi.

 

 

Uyum,sevgi,saygı,hassasiyet,itina ile iki idarecinin işleri severek yapması,Kırıkkale’mizde pek alışıla gelmiş bir görüntü değil.Böyle güzel dayanışma içerisinde,çekememezlikten uzak yapılan çalışmalar,bizlerin kalplerine huzur,akıllarına sağlık,umutlarına ışık olmaktadır.

 

 

Görüntüden,riya ve kibirden uzak çalışan insanların devlet kadamelerinde çoğalması,insanların bu tür yerlere rahat girip çıkmalarını ve sorunlarının dile getirilmesi çığırını açan bu  güzel iki insana Kırıkkale olarak teşekkür edmek vefa borcu değilmidir.

 

 

Belki de bu insanlar gibi bir çok idareci devlette mevcut.Kim bir mazlumun,garibin,yetimin,kimsesizin kimsesi olmuş ise onlara teşekkür ediyorum.Unutulmamalı bir gün sizde kimsesiz,madur,mazlum ve çaresiz kalabilirsiniz.

Bu yazı toplam 2 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi