Köşe Yazarı

Berat Doğan

beratdogan@gmail.com

Kendi hikâyesinin kahramanı olmak isteyenlere...

  • 21-10-2022
  • 09:54:53

Herkesin bir hayali var. Yapmak istedikleri, arzuladıkları ve düşündükçe mutlu oldukları var. Çok sevdikleri ve yaşamını ona adadıkları var. Başarıları var. Gurur duydukları var. Bunları anlatırken bir de üslupları var.
Hani etrafımızda başarısının öyküsünü anlatanlar vardır. Hayal kurarak dinleriz onları. Hep bir dönüm noktaları vardır. Bir anda karar verip; yaptıkları ile yakaladıkları başarı hikâyelerini anlatırlar. Hayallerini ve arzuladıklarını elde etmelerine sebep olan karardan bahsediyorum. O kararı verirken etkilendikleri bir kahramanları vardır, anlatırken bahsettikleri...
Gerçekten vardır öyle kahramanlar birilerinin hayatlarını farklı bir yöne savuran. Düşünüyorum da bu kahramanlar hayatımızın her döneminde oluyorlar. Ancak biz onları fark etmiyoruz. Çünkü etkilenmeye henüz hazır değiliz. Ne istediğimizi bilmiyoruz belki. Belki de başarılı olmanın bize katacaklarını hayal bile edemiyoruz. Başarı öyküsünü anlatanlara bakın benim kafa dank etti der. İşte o kafa dank etmeye hazırdır aslında. Etkilenmeyi bekliyordur. Kahramanının bir dokunuşu etkileyecektir onu. Bir sözle etkilenmiştir bile. Biz de bu etkilenmeyi bekliyoruz kim bilir?
Bugüne kadar hayatınıza hiç kahraman girdi mi ya da kaç tane kahraman girdi bilemem ama bu yazı ile kahraman ayağınıza kadar geldi. Yeter ki siz etkilenmeye hazır olun. Bu yazıyı o kahramanınız olsun, kafanız dank etsin diye yazdım. Etkilenmek için hazır bekleyen biz olduğumuza göre herkes kendinin kahramanı olsun diye yazdım. Kardeşlerim bir kıyafet almak için bile hayal kurup, mağazaya kadar gidiyorsunuz. Birkaç kere deneyip aynada yakıştı mı diye bakıyorsunuz. Kendinizi o kıyafetin içinde mutlu hissediyorsunuz değil mi? Peki bu küçük mutluluk için bile ortaya koyduğunuz gayreti bir düşünün. Tüm yaşamınızı etkileyecek bir başarı için gayret etmek istemez misiniz? Bir kere de kendinizi yapmak istediğiniz mesleğin sahibi olduğunuzu hayal edin. Gelecekte nasıl bir yerde olmak istiyorsunuz kendinize önce bunu anlatın. Hayal edin, düşleyin.  O hedefe ulaşmak için çekeceğiniz çileler var. O çileleri kabul edin ve göze alın. Sonuçta kazanan siz olacaksınız. Bu çektiklerinizi büyük bir gurur ile anlatmak ve etrafınızdakileri etkileyecek konuşmayı yapmak için önce başarmak gerekir.
Unutmayın; karar vermek ilk adımı atmaktır. İlk adımı korkmadan atın ki diğer adımlar koşuya dönüşsün. Yapmanız gereken önce kendinizi hayal edip sonra karar vermek. Başardıktan sonra siz de anlatırsınız hikâyenizi. Yeter ki kıyafet almak için olan hevesiniz geleceğinizi kazanmak içinde olsun. Gerisi koşarak gelecektir.

Diğer Yazarlarımız

Geleceğin Meslekleri...

Berat Doğan

Son Makaleyi Oku

Yaparsa Mehmet Saygılı yapar

Özgür Dönmez

Son Makaleyi Oku

Hayatınızda size verilen sinyaller!

Hatice Akgül

Son Makaleyi Oku

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Ahmet Gökdemir

Son Makaleyi Oku

Bir saat babayı hatırlatır 

Nermin Uslu

Son Makaleyi Oku

Prematüre annesi olmak

Berna Yahşi

Son Makaleyi Oku

Seçim ve sürpriz isimler

Kadir Yahşi

Son Makaleyi Oku

İyilik ekseninde aile

Tahir Kıymaz İl Vaizi

Son Makaleyi Oku

Ölüm

Bekir Akdeniz

Son Makaleyi Oku

Sen güneşsin öğretmenim

Hidayet Doğan

Son Makaleyi Oku

Milli gururumuz TOGG

Müfit Arslan

Son Makaleyi Oku

Unuttu beni

Derviş Ekim

Son Makaleyi Oku

Geçti ömrüm boşu boşuna 

Dede Bulut

Son Makaleyi Oku

Gönül öyle bir şeydir ki 

Sadettin Karalök

Son Makaleyi Oku

Öğretmenim

Rabia Taşdemir

Son Makaleyi Oku

Her şeyi sen öğrettin

Şadiye Eryılmaz

Son Makaleyi Oku

Emperyalizmin ordusu kahpe NATO...

Enver Özdel

Son Makaleyi Oku

Gerçeklik Nedir?

Taha Yasin Karabay

Son Makaleyi Oku

Ramazan Ayı

Ali Ünal

Son Makaleyi Oku

Bir çocuğun gözyaşları!

Aysun Sertdemir

Son Makaleyi Oku

Hepimiz sorumluyuz!

Gurbet Lüy

Son Makaleyi Oku

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

İlyas Şen

Son Makaleyi Oku

Yazar Yorumları

Yorum Yaz

91816