Yabancı misafirler Kırıkkale’de 

Yenimahalle Şehit Ali Tonga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Erasmus projesi kapsamında yabancı ülkeden gelen misafirlerini ağırladı.

  • Eğitim
  • 16 Mayıs 2022
  • 14:19
Yabancı misafirler Kırıkkale’de 

TURİSTİK YERLERE GEZİ DÜZENLENDİ 
Okul tarafından konu hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "Eat Smart Save Your Land" Erasmus KA229 projesi kapsamında, 6-8 Mayise 2022 tarihlerinde Fransa, İtalya, Yunanistan ve Sırbistan ülkelerinden 23 öğrenci ve öğretmene ev sahipliği yapmıştır. Gelen misafirlere, proje kapsamında Kırıkkale üniversitesi, Sağlık Bilimleri fakültesi, Beslenme ve Diyetetik bölümünce Gıda güvenliği konusunda seminer verildi. İlimizin başlıca tarihi ve turistik yerleri gezildi.”


SERTİFİKALARI TESLİM EDİLDİ 
“Yöresel yiyecek, içecek ve ezgilerimizle kültürümüz tanıtılmıştır. Türk ve yabancı öğrenciler iletişim becerileri, İngilizce konuşma becerileri, web 2.0 araçlarını kullanma basta olmak üzere birçok alanda donanımlarını arttırmışlardır. Programın ikinci gününde Kapadokya ziyareti yapıldı. Limon ve patates depoları gezilmiş, cennet ülkemiz güzellikleriyle hayranlık bıraktı. Kırıkkale programında ise dünyaca ünlü Delice Mayi tuzu üretim tesisi gezildi.
Kalecik Kalvi şarap fabrikası, Keskin Sulu Mağara, Dinek Dağı ve Ceşnigir köprüsü ziyaret edilmis ve çeşitli aktiviteler yapilmistir. Okul müdürü Şengül Doğan’in, gelen misafirlere sertifikalarını taktim etmesiyle program sona ermiştir” ifadesi yer aldı.


Haber: Ahmet Gökdemir 

İlginizi Çekebilir

Liseli aşçılar Türkiye ikincisi oldu 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

56473

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER