Türkyılmaz'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Türkyılmaz'dan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

MHP Yahşihan Belediye Başkan Adayı Osman Türkyılmaz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

  • Kategori : Gündem
  • 10 Ocak 2019 Perşembe
  • 09:57

Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır

“DEMOKRASİ, HABER ALMA VE İFADE ÖZGÜRLÜĞÜYLE GÜÇLENİR”


Osman Türkyılmaz, mesajında, "Gazetecilik, mesaisi bir ömür devam eden ve fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi, 'Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.' Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır.” 


“GAZETECİLERİMİZİN ÇABALARI TAKDİR EDİLMESİ GEREKEN BİR DURUMDUR”


“Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur. Gazetecilerimizin, meslek ilkelerini ve Türk milletimizin hassasiyetlerini dikkate alarak, doğru bilgilendirme görevini en güzel şekilde yapacağına ve demokrasimize katkıda bulunmaya devam edeceğine inancım tamdır.” 


BASIN ŞEHİTLERİMİZİ YÂD EDİYORUM


“Bu anlamlı günde basın şehitlerimizi yâd ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Doğru ve tarafsız haberciliği cesaretle sürdüren, ilkelerini ve değerlerini işlediği kalemini toplumun sağlıklı bilgi alması için kullanan, zor şartlarda da olsa gazetecilik ahlakından taviz vermeden, görevini yürüten, başta Yahşihan’ımız ve Kırıkkale’miz olmak üzere tüm dünyadaki gazeteci arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, sağlıklı mutlu günler dilerim" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.