Telegram nedir? Telegram Grupları Telegram gruplarına nasıl girilir? 

Son zamanların en popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Telegram ile ilgili olarak, Telegram nedir? Telegram’a nasıl üye olunur? Telegram Grupları Telegram Gruplarına nasıl girilir? gibi soruların cevaplarını haberimizde yanıtlıyoruz. 

  • Teknoloji
  • 16 Kasım 2020
  • 12:34
Telegram nedir? Telegram Grupları Telegram gruplarına nasıl girilir? 

TELEGRAM NEDİR?
Son zamanların en çok indirilen ve kazandığı popülerlik ile kısa bir süre içerisinde, dünya genelinde 500 milyon kullanıcıya ulaşan Telegram uygulaması, içerisinde Arkadaşlık Telegram Grupları, Film Telegram Grupları, Oyun Telegram Grupları, İş Telegram Grupları, +18 Telegram Grupları, Müzik Telegram Grupları gibi birçok farklı kategoride grubu bünyesinde barındıran, güvenli anlık mesajlaşma servisidir. Siz de Telegram uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek, size en uygun olan gruplardan birine katılabilir, ve bulunduğunuz grupta, aradığınız kategoriden milyonlarca metin mesajı, fotoğraf, video, ses kaydı ve sticker dosyalarına ulaşabilirsiniz. 

TELEGRAM HER CİHAZDA KULLANILABİLİR Mİ? TELEGRAM ÜCRETLİ Mİ?
Rus yazılımcı Pavel Durov tarafından geliştirilen ve 2013 yılının Ağustos ayında yayın hayatına başlayan Telegram uygulaması, mobilde Android, İOS, Windows Phone ve Ubuntu Toch işletim sistemlerinde, masaüstünde ise Windows, OS X ve Linux işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir. Ayrıca Telegram uygulaması, tüm bu işletim sistemlerinde ücretsiz olarak kullanılabilir.

TELEGRAM’A NASIL GİRİŞ YAPILIR?
Telegram uygulamasına giriş yapabilmek ve bir Telegram hesabı oluşturabilmek için öncelikle telefonunuzdan uygulama mağazasına giriş yapmanız ve Telegram uygulamasını cihazınıza indirmeniz gerekiyor. Ardından uygulama simgesine dokunarak uygulamayı açmalısınız. Burada uygulama sizden telefon numaranızı ve isim, soy isim gibi bilgilerinizi girmenizi isteyecek. Tüm bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra uygulama sizden bazı izinler isteyecek. Bu adımları geçtikten sonra üyeliğiniz tamamlanmış olacak. Eğer uygulamanın sizden istediği izinlere onay verdiyseniz, uygulama otomatik olarak rehberinizdeki kişilere ulaşacak ve uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı sizin arkadaş grubunuza ekleyecek. Daha sonra bu arkadaşlarınızla Telegram üzerinden mesajlaşabilirsiniz. 

TELEGRAM GRUPLARINA NASIL GİRİLİR?
Uygulamaya sorunsuz bir şekilde giriş yaptıysanız, uygulama içerisinde sağ üst köşede yer alan arama butonuna tıklayınız. Buraya ne tür bir içerik aradığınızı yazarak size en uygun Telegram grubuna katılabilirsiniz. Örneğin; arama kutucuğuna ‘Haber’ kelimesi yazarak haber paylaşımı yapan Telegram gruplarını bulabilir ve bu gruplardan istediğinize katılabilirsiniz. 

Türkiye'nin en popüler Telegram grupları; 
Haber Telegram Grubu 

Dizi Telegram Grubu

Tarih Öğrenme Grubu

Film Telegram Grubu

Müzik Telegram Grubu

Spor Telegram Grubu

Ders Telegram Grubu

Kitap Telegram Grubu

Oyun Telegram Grubu
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

43569

İki otomobil çarpıştı! 4 kişi yaralandı 

Kutluca: “Vatandaş borç içinde!”

Mavi Cafe ve Bistro, Yenişehir’de açıldı

Keskin beton santrali hizmette 

Bozkırın tezenesi film oluyor 

Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

SIRADAKİ HABERLER