Motosikletli sağlık ekipleri yollarda 

İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği motosikletli sağlık ekipleri, Ramazan ayı boyunca vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda acil sağlık hizmeti gerektiren her türlü hastalık, kaza veya yaralanma olayına anında müdahale ediyor.

  • Sağlık
  • 27 Nisan 2022
  • 10:18
Motosikletli sağlık ekipleri yollarda 

ADETA ZAMANLA YARIŞIYORLAR 
Ramazan ayı ile birlikte, özellikle iftardan sonra vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu bölgelerde sağlık tedbiri alan motosikletli sağlık ekiplerimiz, ayrıca trafiğin yoğun olduğu dar cadde ve sokaklarda vakalara hızlı bir şekilde ulaşarak, ambulans gelene kadar hastaya gerekli müdahaleleri yapıyor ve vatandaşlarımızın hayati riskini en aza indirmek için zamanla yarışıyorlar.


DAİMA GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ 
Acil sağlık hizmetlerinin yerine getirilmesinde en önemli kriterlerden birinin, sağlık görevlisinin hastanın bulunduğu yere en kısa sürede ulaşmasının sağlanması olduğunu belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, motosikletli sağlık ekiplerimiz sayesinde vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu alanlarda, hastalara hızlıca ulaşmanın daha kolay olduğunu ifade ederek “Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlarımız özellikle iftardan sonra geç saatlere kadar Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Bulvarı, Zafer Caddesi gibi alanlarda yoğunluk oluşturuyor. Bu nedenle Acil Sağlık hizmetlerinin daha verimli olması adına 2 motosiklet ve 4 personelimizden oluşan sağlık ekibimizi kent merkezinde konuşlandırdık. Böylece özellikle iftardan sonra sahur saatlerine kadar yaşanan yoğunluk nedeniyle meydana gelebilecek her türlü acil vakaya en kısa sürede ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.


OLAYA KISA SÜREDE MÜDAHALE EDİLİYOR 
Ekiplerin çalışmaları hakkında bilgiler veren Ağırtaş, “Acil müdahale ihtiyacı olan vatandaşlarımıza motosikletli sağlık ekiplerimiz çok hızlı bir şekilde ulaşarak, vatandaşlarımızın ilk müdahalesini yapıp değerlendirdikten sonra,  hastaneye nakilinin gerekmesi durumunda olay yerine gelen ambulans ekiplerimizle birlikte hastaneye sevkini gerçekleştiriyorlar. Bu sayede hem vakaya kısa süre içerisinde müdahale edilmiş olunuyor hem de normal ambulans olay yerine ulaşana kadar vatandaşlarımız motosikletli sağlık ekiplerimizin tıbbi müdahalesi ile tedavi süreçleri en kısa zamanda başlamış oluyor” dedi.


Haber: Ahmet Gökdemir 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de sağlık personeline eğitim verildi

İlginizi Çekebilir

İl Sağlık Müdürlüğü’nden ‘Dünya Tuza Dikkat Haftası’ mesajı

İlginizi Çekebilir

Hastaların tedavi süreci masaya yatırıldı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

17146

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER