Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu'ndan şehit ailelerine ziyaret

Kırıkkale Valisi Tekbıyıkoğlu'ndan şehit ailelerine ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarıyla Kırıkkale Valiliğine atanan ve dün görevine başlayan Bülent Tekbıyıkoğlu, şehit ailelerini ziyaret etti.

  • Kategori : Gündem
  • 07 Ekim 2021 Perşembe
  • 10:50

KIRIKKALE (AA) -  Tekbıyıkoğlu, 15 Aralık 2015 tarihinde Diyarbakır'da, zırhlı polis aracının geçişi sırasında terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan polis memuru Mustafa Nohut'un Bağlarbaşı Mahallesi'nde yaşayan annesi Münevver Nohut'un evine gitti.

ŞEHİT ANNESİYLE YAKINDAN İLGİLENDİ
Anne Nohut ile yakından ilgilenen Vali Tekbıyıkoğlu, bir süre sohbet etti. Daha sonra Muş'un Hasköy ilçesi Çizmeburun mevkisinde 4 Kasım 1992'de bölücü terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Türker Güçlütürk'ün, aynı mahallede ikamet eden annesi Hatice Güçlütürk'ü ziyaret eden Tekbıyıkoğlu, bir süre şehit annesiyle görüştü. Tekbıyıkoğlu, yaptığı açıklamada görevine şehit ailelerini ziyaret ederek başlamak istediğini söyledi. Her zaman şehit aileleri ve gazilerin yanında olduklarını aktaran Tekbıyıkoğlu, kahraman şehitlerin emanetleri olan ailelerinin ve gazilerin öncelikleri olacağını kaydetti. Vali Tekbıyıkoğlu'na, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Yakup Yeşilırmak da eşlik etti. 
 

vali ziyaret (2).jpeg vali ziyaret (3).jpeg vali ziyaret (4).jpeg vali ziyaret (5).jpeg vali ziyaret (6).jpeg vali ziyaret (1).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.