Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı

Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Kırıkkale’deki ana çözüm ortaklarının görev ve sorumluluklarını test etmek amacıyla İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde masa başı deprem tatbikatı gerçekleştirildi.

  • Kategori : Gündem
  • 12 Ağustos 2021 Perşembe
  • 10:40

KIRIKKALE (İHA) - Kırıkkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünde gerçekleştirilen tatbikat, Vali Yardımcısı Ömer Ulu başkanlığında, Yerel Düzey Çalışma Grubu Operasyon Planlarının Ana Çözüm Ortağı olan Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Merkez üssü Keskin ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği öngörülerek, tatbikat icra edildi. Tatbikatta; tüm kurum ve kuruluşların aynı sistem üzerinden haberleşmesine ve süreçleri yönetmesine imkan sağlayan Afet Yönetimi Karar Destek Sistemi (AYDES) kullanıldı. İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, yaptığı açıklamada, "İl afet müdahale planı içerisinde yer alan, 26 yerel düzey çalışma grubu planlarından sorumlu ana ve destek çözüm ortaklarımızın görev ve sorumluluklarını, çalışma gruplarının diğer çalışma gruplarıyla olan ilişkilerini güçlendirmesini sağlamak, afet ve acil durumlara müdahale süreçlerini, etkin ve etkili müdahale için gerekli olan çalışma grup teşkilini ekipman ve insan kaynakları kapasitesini görerek, ihtiyaç duyulabilecek kapasiteyi ve sistemin çalışmasında meydana gelebilecek eksiklikleri tespit etmektir" ifadesini kullandı.

Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı Kırıkkale’de masabaşı deprem tatbikatı yapıldı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Hükümetten doğru adım

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?