Et (@) işareti nasıl yapılır? Klavyede et işareti yapmak (@)

Sürekli gelişen teknoloji hayatımızın bir parçası haline gelmiş durumdayken, bizler de sık sık bu teknolojiden faydalanmak istiyoruz. Artık eskisi gibi mektup yazmıyor, hatta biraz daha geriye gidecek olursak güvercinle haberleşmiyoruz. Bizler teknolojini

  • Teknoloji
  • 02 Mart 2021
  • 16:03
Et (@) işareti nasıl yapılır? Klavyede et işareti yapmak (@)

ET (@) İŞARETİ NASIL YAPILIR?
Diyelim ki, bir iş görüşmesindesiniz veya yeni biri ile tanıştınız ve karşınızdaki kişi size telefon kullanmadığını ve kendisi ile E-posta yoluyla iletişime geçmenizi söyledi. Siz de cebinizden çıkardığınız kağıt ve kalem ile E-posta adresini not aldınız. Heyecanla eve gelip bilgisayarınızı açtınız, güzel bir metin hazırladınız ve göndermek için adres kısmına E-posta adresini yazmaya çalışıyorsunuz. O da ne! E-posta adresinin içinde et (@) simgesi yer alıyor ve siz bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu ufak ama can sıkıcı neden yüzünden hayatınızın fırsatı olabilecek bir işi kaçırabilirsiniz veya güzel bir arkadaşlık hiç başlamadan sona erebilir. Merak etmeyin, endişelenecek bir şey yok. Neyse ki biz buradayız. Bu yazımızda sizlere; ‘Et işareti (@) nasıl yapılır? Klavyede et işareti (@) nasıl yapılır? sorularının cevaplarını vereceğiz. O halde anlatıyorum iyi dinleyin.

KLAVYEDE ET İŞARETİ (@) NASIL YAPILIR?
Ülkemizde yaygın olarak kullanılan ‘Q’ klavye üzerinde et (@) işareti yapmak istiyorsanız; space tuşunun sağ tarafında bulunan ‘Alt Gr’ tuşuna basmanız ve parmağınız bu tuşta basılı haldeyken ‘Q’ tuşuna basmanız gerekiyor. Bu işlemin ardından et (@) işaretini yazmış olacaksınız. 

MOBİL CİHAZLARDA ET İŞARETİ (@) NASIL YAPILIR?
Eğer et işaretini mobil bir cihazda yapmak istiyorsanız; telefonunuzun sanal klavyesinin sol alt kısmında bulunan ‘!#1’ butonuna dokunmanız, ardından değişen klavyede beliren et işaretine (@) dokunmanız gerekmektedir. 

Artık, o hayalinizdeki işe başlayabilir veya ömür boyu sürecek arkadaşlıklara yelken açabilirsiniz. Kim bilir belki de, hayatınızın aşkını atacağınız bir E-posta ile bulabilirsiniz.

 

Klavyede derece işaretinin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, buraya tıklayarak öğrenbilirsiniz...
 

İlginizi Çekebilir

"Dolar düştü, vatan hainlerine iyi oldu"

İlginizi Çekebilir

‘Haydi Kırıkkale Üşüyen Elleri Tutma Zamanı’

İlginizi Çekebilir

Kadınların Yeni Gözdesi Yeni Nesil Elizi Altın Modelleri

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

50071

Ecel değil, geçimsizlik öldürecek!

Ulusal basında biz 

178 bin 821 metrekareye yapı ruhsatı verildi 

Firari 2 hükümlü yakalandı

Yılda 22 milyon metreküp su tüketiyoruz 

Yerel firmaları çoğaltmalıyız

SIRADAKİ HABERLER