Baloğlu; “Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan emek, sabır ve hoşgörü isteyen bir meslektir”

Baloğlu; “Öğretmenlik; gücünü sevgiden alan emek, sabır ve hoşgörü isteyen bir meslektir”

MHP Kırıkkale  İl Başkanı Erdal Baloğlu, 24 Kasım öğretmenler Günü nedeniyle  mesaj yayımladı. Baloğlu yayımladığı mesajda; “ Öğretmenlik; bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir”

  • Kategori : Gündem
  • 23 Kasım 2021 Salı
  • 12:01

“ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞARININ ANAHTARIDIR”
Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale İl Başkanı Erdal Baloğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Öğretmenlerin başarının anahtarı olduğunu belirten Baloğlu; “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  ‘Başöğretmenlik’ unvanının kabul edildiği 24 Kasım tarihi, 1981 yılından beri her yıl ‘Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmaktadır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk “ Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır ” sözüyle öğretmenlerimizin, geleceğimizin inşa edilmesinde ne denli önemli bir görev üstlendiklerini çok açık bir şekilde ortaya koyarak öğretmenlerimize tarihi bir görev ve sorumluluk vermiştir. Öğretmenlik; büyük fedakârlık ve özveri göstererek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yarınlarımıza hazırlayan, gücünü sevgiden alan, emek, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Her zaman, her koşulda bilginin üretilmesi, geliştirilmesi ve geleceğe aktarılması aşamasında çok önemli bir role sahip olan öğretmenlerimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin ve başarının anahtarı durumundadırlar."

"ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ RAHMETLE YAD EDİYORUZ"
"Bizler de “ Bana bir harf öğretenin, 40 yıl kölesi olurum” anlayışıyla ülkemizde eğitim öğretim veren saygıdeğer öğretmenlerimizin her zaman yanlarında olacağız. Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da tüm öğretmenlerimizi ve eğitimi, bütün imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimize yön veren, bizlerin yetişmesinde büyük emeği olan tüm öğretmenlerimizin gününü tebrik ediyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hain terör saldırıları sonucu şehit düşen öğretmenlerimizi ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, hayatta olanlara sağlık ve mutluluklar diliyorum.” dedi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.