43 ilin geçiş güzergahına alternatif duble yol: Çalışmalar başlatıldı, en geç 2 ayda tamamlanacak

Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahına alternatif yol olacak ve trafiğin akışını rahatlatacak 2 bin 400 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde planlanan duble yol çalışmalarının en geç 2 ayda tamamlanacağı bildirildi.

  • Teknoloji
  • 08 Şubat 2021
  • 09:21
43 ilin geçiş güzergahına alternatif duble yol: Çalışmalar başlatıldı, en geç 2 ayda tamamlanacak

Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesi tarafından 2 bin 400 metre uzunluğunda 30 metre genişliğindeki duble yol çalışmaları başlatıldı. Ulaşımda 43 ilin geçiş güzergahında yer alan Yahşihan ilçesindeki Hoca Ahmet Yesevi Caddesi, duble yola dönüştürülüyor. Bu sayede alternatif olarak kullanılacak yol, kilit kavşaktaki araç trafiğini de rahatlatacak. Bisiklet yolu, yürüyüş yolu, fitness aletlerinin konulacağı ve yeşil alanlarında yapılacağı duble yol çalışmasının 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 2 bin 400 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğinde duble yol çalışmalarının başladığını söyledi. Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Yahşihan Belediyesine devredilen yol hakkında bilgiler aktaran Türkyılmaz, Ankara, Elmadağ, Bala ile ilçeye bağlı Bedesten ve Hisar köyüne geçişlerin bu yoldan yapıldığını belirtti.

"GECEMİZİ GÜNDÜZÜMÜZE KATIP ÇALIŞIYORUZ"
Türkyılmaz, “Aynı zaman da bizim Acısu Mezarlığı dediğimiz alanda 10 bin konutluk bir alana bağlıyor. Geldiğimizde burası karayollarına bağlıydı. Biz belediye olarak yapabileceğimizi söyledik. Dediğim gibi 2 bin 400 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde etrafında bisiklet yolu ve yürüyüş yolu, yeşil alanların bulunduğu fitness alanlarıyla beraber vatandaşlarımızın rahatça bir nefes alacağı bir yok yapmak istiyoruz. Burada amacımızda biz bugünü değil geleceği inşa etmeye çalışıyoruz. Gelecekleri bizden sonraki nesillere daha yaşanabilir Yahşihan meydana getirmek için elimizden geldiği kadarıyla gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Buradan Fen İşleri, İmar Müdürlüğü ve tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

49095

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER