20 bin öğretmen ataması yapılacak

20 bin öğretmen ataması yapılacak

Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapacağız” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 23 Şubat 2021 Salı
  • 15:42

20 BİN ATAMA YOLDA
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da katıldığı Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni’nde, atama bekleyen öğretmenler için müjdeli haber verdi. Erdoğan, “Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen ataması yapacağız.” dedi. Normalde ortalama 90 kişiden oluşan sınıf mevdunun 30 kişiye düşürüleceğini belirten Erdoğan, “Türkiye eğitim altyapısını en hızlı geliştiren, en hızlı yenileyen ülkeler arasında yer alıyor.” dedi.

“ÜLKEMİZE YAKIŞMAYAN UTANÇ TABLOLARINA SON VERDİK”
Yapılan yatırımlarla Türkiye’ye yakışmayan bir utanç tablosuna son verildiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; “Biz kırtasiye kuyruklarında kitap beklerdik. Biz şimdi kuşe kağıtta kitapları sıraların üzerine koyuyor, öğrencilerimize teslim ediyoruz. İlk ders zilinin çalması ile tüm ders kitapları sıralarında çocuklarımızı bekliyor. Saatlerce yürüyerek köy okullarına gitmiyor, istisnalar dışında kapılarına kadar gelen servislerle gidiyor. Büyükşehirlerden, ilçelerimize kadar okullarımıza kütüphane kazandırmak için çalışıyoruz. 29 bin kütüphane ve 2 bin 750 dijital kütüphane ile hizmet sağlıyoruz. Kara tahtalar yerini, etkileşimli tahtalara, 90 kişilik sınıflar 30 kişilik sınıflara yerini bırakıyor. 18 yılda yaptığımız yatırımlarla ülkemize yakışmayan utanç tablolarına son verdik. Türkiye eğitim altyapısını en hızlı geliştiren, en hızlı yenileyen ülkeler arasında yer alıyor.” ifadelerini kullandı.


 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?