Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Daha önce söyledik

DAHA ÖNCE SÖYLEDİK

Gerek ülke genelinde ,gerekse Kırıkkale’de sandık başına gideçek olan sessiz çoğunluğun,kendi geleceğini belirleyeceği 24 Haziran seçimlerinde belirleyici rol üstlenecek olmasının göz ardı edilmemesi gerektiğini daha önce  hatırlatmıştık.

Milletvekilliği seçimlerinde,partilerin aday listestelerinde  Milletvekili garanti olan adaylarının rahatlığı,seçimlere gerekli katkıyı sunamamaları,liste başı olmanın sağladığı rahatlıkla hareket etmeleri,kararsız seçmenin yakın takibinde.Bilmem adaylar bunun farkındamı.

Bu sessiz çoğunluğun tutunacağı ters bir tavır,temsil ettikleri siyasi partilerin oy kaybına sebeb olursa elbette Genel Başkanları karşısında Milletvekillerini zor durumda bırakacak,belkide siyasi hayatlarının bitiş süresini hızlandıracaktır.

Davetlere icabet etmeyen,hep birilerinin çalışmasıyla bir yerlere gelen,birilerinin gölgesinde siyasi hayatına devam edenler,mikro milliyetcilik ile dar kalıp içerisinde siyaset yapanlar,güçlerini kaybettiklerinde nasıl nefes almaya devam edecekler.

Yaptıkları yanlışların unutulmasını isteyenlerin sürekli aynı yanlışta ısrarcı olması,küskünlüklerin bitirilmesini istemelerin,aşk ve azizmle gayret taleplerini,isteyenlerin üzerinde göremeyen bu sessiz çoğunluğun kararı merak konusu.

Listelerde yer bulamayan,ileri ki  seçimlerde listelerde yer bulma ümidi olanların pasif davranışları bu seçimlerin çok şeye gebe olduğunu tekrar siyasilere hatırlak isterim.Sessiz çoğunluğu garanti kapsamına alarak dertlerine ilgisiz kalmak,kırık gönüllerin onarılmaması için gerekli hassasiyetin gösterilmemesi,davetlerine icabet edilmeyip basit mazeretlerin beyanı,bu davranışlar içerisinde siyaset yapan siyasileri bir hayli düşündürmektedir.

Makalemin sonunda sessiz çoğunluğa seslenmek istiyorum,Yüce Kitabımız Kuranı Kerimde ”Siz neye layık iseniz o şekilde yönetilirsiniz” ayeti kerimesini unutmasınlar.

Bu yazı toplam 8 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi