Alaaddin Güneşer

Alaaddin Güneşer

Son bulsun

Dursun gözlerimin yağmuru,durulsun artık gönlümden akan seller,ak saçlarımın üzerine yağan kar,üşüyen bedenim,sıcaklığını özleyen kalbim.Hasret bitsin,vuslat hasıl olsun.Kavuşmak yakın ,ayrılık son bulsun.

 

 

Muradımız nedir;Yemek içmek midir ,çok mal kazanmak mıdır,desinler diye sürüp giden boş günlerimiz mi yoksa.Kalbinde değer olmayan insanlar ile kaybedilen zaman mı.Bana senin gittiğini söylediler.Sen ne zaman gittin.Ben senin gittiğini hiç hissetmedim ki,sen      hep benimleydin.

 

 

Zulumle abat oldular,anayasa kanunuymuş gibi konuştular,sonuçlarının ne olacağına bakmadan,baş köşede ağırlandılar.Yemeklerin en iyisi,suların en kalitelisi,elbiselerin en güzeli, arabaların en şaşalısı.Sözlerine itibar edildi yalan olsa da.Usul dediler,yol dediler.Sevda adına yaptılar yaptıklarının tamamını.

 

 

Sevda neydi peki.Karşılıklıksız sevmek değil miydi,karşılıksız seveni.Hep bir şeyler kazanmak istediler sevdiklerinden ve sevdalarınından.Böyle yapan insanlar kaybetmez mi,tükenmez mi,yok olmaz mı.Sevgide menfaat olurmu.Sen sev kardeşim,sevdiğin muhakkak karşılığını verir.Sevgin yeter ki riyadan,şöhretten,namdan ve dünyadan uzak olsun.

 

 

Gül olsun kalbin,gül olsun ki gül koksun.Ne kadar çekemezlik içine girsende,seven sevdiğine vermeye devam etmiyor mu.Bunu ne kadar engelleyebilirsin ki.Güçün yok,çaren yok senin.Çünkü sen her zaman bi çare değilmisin.

 

 

Bi çare olmak musallada taşında ölü kalmaya benziyor.Çok malın olsada.Şatavatlı bir hayat sürsende.Öl şimdi ölmeden.Hayatının çoğu uykuda geçiyor zaten.Ayakta iken bari    ayık ol .Öldüklerinde arkalarından kötü konuşulan zalim insanların yaşadığı  hayatı bırak.Bırak ki zalim olma,zalim kalma,zalim anılma.

 

 

Sevdanı,özünden sevenlerin sevdalarına benzet.Kalbin güzellikle dolsun.Aşık Abdullah Çetin FARUKİ’nin de dediği gibi  ”Derimi yüzüp içine de  girseniz, sizin içinizde olacak.Siz samimi sever ve söylerseniz muhattabınız muhakkak karşılığını verir.”

 

 

Şimdi sevdalılara soruyorum.Siz gerçekten sevdiğinizi haykırdığınız da haykırışlarınız karşılık bulmuyorsa,sorun kimdedir.Seven de mi,sevilende mi.Bakın Peygamber Efendimize Allah’a ne kadar sevdalı.”Bir elime ayı,bir elime güneşi verseniz beni sevdamdan döndüremessiniz” demiyor mu.Bakın Sahabeye Peygamber Efendimiz için ”anan babam sana feda olsun”söylevleri ile sevdalarını percinlemiyor mu.Ferhatla şirinler,Leyla ile mecnunlar, Yunusla taptuklar ve daha niceleri.

 

 

Dememiz o dur ki ”sevmekte adam gibi olmalı,ölmekte”.Faruk (doğru)doğanlar, Faruki olmuşşa,FARUKİ kalmalı.Yalanlar,yanlışlar,iftira,hırs,tamah Son bulmalı.Öz konuşsun ki,Öz kalsın.Özü olmayanın sözü olmaz….

Bu yazı toplam 3 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Alaaddin Güneşer Arşivi