Yeni siyasetçiler geliyor gibi

Yeni siyasetçiler geliyor gibi

  • 26 Ekim 2021 Salı
  • 11:22

Ülkemizde yaşanan pandemi  kaynaklı, siyaset odaklı yaşanan sıkıntıların hayatı zorlaştırması, seçim takviminin iyiden iyi çalışmaya başladığı şu günlerde listeye giremeyecek olanların ve aday olamayacağı kesinleşen siyasilerin nemelazımcılığı siyaset hayatına yeni yüzler kazandıracak gibi görünmekte.

Siyaset düşünen insanların toplum yararına faaliyetlerini artırması, geleceğe yönelik düşünceleri sebebi ile kendini seçmenine tanıtma gayretleri içinde gayret sarf etmeleri bende böyle bir düşüncenin oluşumuna sebep oldu.

Genç MÜSİAD Kırıkkale Şube başkanlığına seçilen Mehmet İLHAN kardeşimizde bunlardan bir tanesi diye düşünüyorum. Kardeşimizi pek tanımam, hukukumuzda hiç olmadı lakin çalışmalarını yakinen  takip ettiğim gelecek vaat eden toplum yararına faaliyetler sergileyen, başkan seçilmesinden dolayı sık sık ziyaret edilen bu kardeşimiz siyasilerin faaliyetsizliğinden dolayı  oluşan etkileşim boşluğunu fazlası ile doldurmakta.

Genç, Dinamik, Enerjik, Çalışkan ve gösterdiği çaba ve gayret takdire şayan, arkadaşları ile göstermiş olduğu faaliyetlerde Kırıkkale kamu oyu tarafından yakinen takip edilen yeni Kırıkkale hizmetkarlarından olacak gibi görünmekte.

Arkadaşlarımdan hakkında aldığım bilgiler doğrultusunda ahlakının genden geldiği belli olan bu kardeşimizin  yapmış olduğu bu gayret ve çabalar insan kalplerine dokunmaktadır.  Yakın yada sonra ki zamanlarda Kırıkkale’ye siyasi anlamda katkı sağlayacağı da kaçınılmaz görünmektedir.

Tabi ki hizmetleri bu hız ve aynı gayretle devam ederse. Siyasilerden gelecek olumsuzluklar inşallah bu kardeşimiz ve ekibinin şevkini ve mücadele azmini kırmaz. Etrafı şaibeden uzak hizmet etme arzusu ile yanıp tutuşan, girmiş olduğu toplumu sempatik davranışları ile ısıtan bu kardeşimiz ve bu kardeşimiz gibi siyasi hayata çıkmaya hazırlanan kardeşlerimizin önü açık olsun.

Bu ve bu gibi kardeşlerimize verdiğiniz sözde durun, tutamayacağınız sözler vermeyin, kandırmayın, yalan söylemeyin, insanlara güler yüzlü olun olumsuzluklar karşısında pes etmeyin tavsiyelerinde bulunmak istiyorum.

Dediklerime riayet ederseniz belki Genel Başkanlarınızın gözüne giremezsiniz ama halkınızın gönlüne girer son nefesinize kadar şerefli bir hayat sürersiniz.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

Diğer Yazarlarımız

Alaaddin Güneşer

Nereye doğru gidiyoruz?

Son Makaleyi Oku

Nisan Çalışkan

YİH’te akıl kayması!

Son Makaleyi Oku

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Son Makaleyi Oku

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Son Makaleyi Oku

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Son Makaleyi Oku

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Son Makaleyi Oku

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?

Son Makaleyi Oku