Zarar gören engelli asansörü yeniden aktif hale getirildi

Zarar gören engelli asansörü yeniden aktif hale getirildi

Kırıkkale’nin Bahçelievler Mahallesinde bulunan engelliler ve yaşlı vatandaşların kullanımı için yapılmış olan asansöre, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verilmişti. Kırıkkale Belediyesi ise bu anları sosyal medya hesabında paylaşmış ve kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını belirtmişti. Kırıkkale Belediyesi, bugün yaptığı açıklamada, asansörün onarılarak tekrar aktif hale getirildiğini belirtti. 

  • Kategori : Gündem
  • 12 Nisan 2021 Pazartesi
  • 14:14

24 SAAT İZLENECEK
Bahçelievler Mahallesine engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımı için Kırıkkale Belediyesi tarafından yapılan asansöre, kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar verilmişti. Şahısların asansörün yanına gelerek cihazda bulunan sensörlü kolları çekip bıraktıkları ve üzerine çıkarak zıpladıkları anların görüntüleri ise Kırıkkale Belediyesi’nin sosyal medya hesabından paylaşılarak, kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtilmişti. Kırıkkale Belediyesi konu ile ilgili bir açıklama daha yaptı. Belediyeden yapılan açıklamada, alt geçidin içerisinde bulunan asansörün tamir edildiği ve yeniden aktif hale getirildiği belirtildi. Ayrıca, asansörün 24 saat güvenlik kamerası ile izlendiği ve asansöre zarar veren kişiler hakkında yasal işlem başlatılacağı da bildirildi. 

“ENGELLİ ASANSÖRÜNDE YÜK TAŞIMIŞLAR”
Öte yandan yapılan açıklamada,  bazı vatandaşların yaşlı ve engelli kişiler için yapılan asansörü amaç dışı kullanarak yük ve eşya taşıdıkları belirtildi. Söz konusu vatandaşlara uyarıda bulunuldu.

asansor (1).JPG asansor (2).JPG asansor (3).JPG asansor (4).JPG asansor (5).JPG

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.