Zabıtadan Marketlere Denetim

Zabıtadan Marketlere Denetim

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, şehir merkezinde faaliyet gösteren marketlerde koronavirüs mücadele kapsamında ve son kullanma tarihi, hijyen gibi hususlarda denetimlerini sürdürüyor. 

  • Kategori : Gündem
  • 04 Ekim 2021 Pazartesi
  • 11:59

MARKETLER DENETLENDİ
Halkın sağlığını ve tüketicinin haklarının korunması için denetimlerini devam ettiren Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, aynı zamanda koronavirüsle mücadele kapsamında da denetimlerini sürdürüyor. Denetimlerine aralıksız devam eden zabıta ekipleri, son olarak şehir merkezinde faaliyet gösteren tüm marketlerde gıda, gramaj, son tüketim tarihi, hijyen denetimleri gerçekleştirdi. 

SON KULLANMA TARİHİ GEÇEN ÜRÜNLERE EL KONULDU
Ticaret Bakanlığının marketlerdeki düzenlemelerine ilişkin olarak denetimlerini sürdüren Zabıta ekipleri, hijyen başta olmak üzere marketlerde fiyat listesi, ürünlerin son kullanma tarihleri, gramaj gibi bir çok alanda denetimlerini sürdürüyor İlk olarak denetimlerin gerçekleştiği iş yerlerinde maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilmesini isteyen zabıta ekipleri, markette bulunan müşteri ve çalışanları bilgilendirdi. Marketlerde son kullanım tarihi geçen ürünlere el koyan ekipler, gerekli cezai işlemleri uyguladı.

Zabıtadan Marketlere Denetim (3).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (9).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (5).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (7).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (6).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (8).jpg Zabıtadan Marketlere Denetim (1).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.