Yenişehir kavşağına 3 şeritli köprü

43 ilin geçiş güzergahı noktasında yer alan İç Anadolu Bölgesi’nin merkezi Kırıkkale’nin Yahşihan ilçesi bölgesinde yer alan Yenişehir kavşağına 3 şeritli köprü yapılacak.

  • Güncel Haberler
  • 05 Ağustos 2022
  • 12:39
Yenişehir kavşağına 3 şeritli köprü

ŞEHİR GİRİŞİNE KADAR UZUNLUĞU OLACAK
Özellikle bayramlarda trafik yoğunluğunun yaşandığı 43 ilin geçiş güzergahı noktasında, bu yoğunluğu hafifletecek bir gelişme yapandı. Yahşihan ilçesi bölgesinde yer alan Yenişehir kavşağına 3 şeritli köprü yapılacak. Köprünün 2 ayak arası uzunluğu 184 metre olacak. Peyzaj çalışması ile birlikte estetik bir görüntü ortaya çıkacak. Köprü ile birlikte yeni sanayi sitesi kavşağı da kapatılacak.

TEKBIYIKOĞLU’NDAN AÇIKLAMA
Böylece hem köprü hem de yol genişleme çalışması ile yaşanan trafik sıkışması son bulacak. Çalışma kısa süre içerisinde başlayıp yılbaşı öncesinde bitirilmesi hedefleniyor. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu “Tam bir takım çalışması ile gerçekleştirdiğimiz Yahşihan kavşağı köprülü geçişinde sona gelindi. Kırıkkale ismi artık trafik çilesi ile anılmayacak” dedi.

KIRIKKALE’YE HAYIRLI OLSUN
AK Parti İl Başkanı Mustafa Kaplan “Halkımızın sorunlarına çözüm üretmek ve onlarla hemhal olmak bizim siyasi şuur ve şiarımızın bir gerekliliğidir. Yahsihan kavşakta yaşanan trafik çilesi son buluyor. Yakından takip ettiğimiz #Yahşihan kavşağı inşaatı başlıyor. Köprü 2x3 şerit Yan yol 2x2. Toplam 10 şerit KYK ve Sanayi Sitesi kavşağı kalkıyor. Üniversite kavşağından Kayseri yol ayrımına kadar 2x3 şerit oluyor. Kırıkkale'mize hayırlı olsun” dedi.

Haber: Burak Çalışkan

 

İlginizi Çekebilir

Yenişehir kavşağına 3 şeritli köprü

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de "Etiler Köprülü Kavşak" projesinin yüzde 70’i tamamlandı

İlginizi Çekebilir

 Karakeçili'de alt ve üst yapı çalışmaları sürüyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

75372

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER