Yeni otobüsler ve abonman kartları sefere hazır 

Kırıkkale Belediyesi, şehir içi ulaşımda vatandaşa kolaylık sağlayacak önemli bir yatırım çalışmasını hayata geçirmeye başlıyor. Şehir içinde yenilenen durakla birlikte otobüslerin seferlerine başlaması bekleniyor. Bu kapsamda belediye tarafından oluşturulan abonman kartlarında ise Kırıkkale’nin tarihi figürleri yer aldı. 

  • Gündem
  • 02 Ocak 2023
  • 17:36
Yeni otobüsler ve abonman kartları sefere hazır 

07.00-23.00 ARASINDA HİZMET VERECEK 
Kırıkkale’nin uzun zamandır merakla beklediği belediye halk otobüsleri için geri sayım başladı. Sefere çıkmaya hazırlanan araçlar, yeni otobüs terminali noktasından hareket ederek her mahalleye ulaşım sağlayacak. Her gün 07.00-23.00 saatleri arasında hizmet sağlayacak olan otobüsler için ‘Tam Kart’, ‘Genç Kart’ ve ‘İndirimli Kart’ olmak üzere çeşitli abonman kartları da hazırlandı.

ŞEHİT YAKINI VE GAZİLERE ÜCRETSİZ 
Kırıkkale Belediyesi binası içerisinde 2 güne kadar satışa sunulacak kartlar üzerinde Kırıkkale’nin tarihi ve kültür mirası alanında önem arz eden kişiler ve yerlerin figürleri de yer aldı. Vatandaşlara kolaylık sağlamak amacıyla da mahallelerde belirli noktalarda yetkililer tarafından satış noktaları oluşturulacak. Belirlenen bu kartlarda şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları, engeliler ile engelli refakatçileri, 65 yaş üstü vatandaşlara belgeleri halinde otobüslerden ücretsiz faydalanabilecek.  Güvenlik güçleri, belediye çalışanları, basın mensuplarına (sarı basın kartı) yüzde 50 indirim uygulanacak. Genç karttan öğrenciler, tam karttan ise vatandaşlar yararlanabilecek.

ENGELLİLER İÇİN KOLAYLIK 
Sağlık yerleşkesi alanında Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Yüksek İhtisas Hastanesi gibi yoğunluğun yaşandığı bölgelere iki adet otobüs servisi konulacak. Aynı güzergah üzerinde 40 dakika içerisinde ikinci kez otobüse binen kişiden ise tekrar ücret talep edilmeyecek. Engelli dostu otobüsler, engelli bireylerin otobüse biniş ve çıkışında kolaylık sağlayacak.  Otobüsler 26 oturma alanı ve 36 ayakta yolcu ile toplam 58 kapasiteye sahip. Elektronik bilgilendirme sistemi bulunan araçlarda ayrıca telefon şarj üniteleri ve Wİ-Fİ hizmeti de sunuluyor. 

Haber: Ahmet Gökdemir  

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı'dan Ramazan mesajı

İlginizi Çekebilir

Başkan Saygılı,  çat kapı ziyaretler ile vatandaşları dinliyor 

İlginizi Çekebilir

Dev operasyon! 40 milyon dolarlık kripto paraya el konuldu

Mustafa Coşgun
Fiyatlar hakkında bir bilgi var mı

Dolmuşçu kardeşi
Bu zorzamanda bu olurmu yapmayın

gürhan harmankaya
maşallah maşallah seneler sonra gelebilen hizmet. türkiyede toplu taşıma olmayan tek ildik....... inşallah devamlılık olur da bi işe yarar. ama o kartlar ne öyle????? rahmi pehlivanlı güzel olmuş da diğerleri ne alaka gençlik karta verilen isme bak. hacı taşan gibi bi kültür varken aşık veyselin olması. çeşngir köprüsü varken sonradan yapılan ev olması. silah kullanıyosun ama silahın asıl sembolu olan mke kullanmıyosun gerçekten şahanesin şehrim ne diyelim maşallah. podyum kavşagı gibi çok dar alakasız olmuş.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

61009

Doğal afet için çalışmalar yapılıyor 

Yüksek Hızlı Tren, ekonomiye katkı sağladı 

Kurban Bayramı ne zaman? 2023 kurbanlık fiyatları ne kadar?

Türkyılmaz: “Geçmişi sorgulamıyoruz, geleceğe yatırım yapıyoruz”

Kutluca, “Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz”

Uluslararası pedallar Kırıkkale’de çevrilecek 

SIRADAKİ HABERLER