Yahşihan’da doğa ve çevre için çöp topladılar 

Kırıkkale'nin Yahşihan ilçesinde daha yaşanabilir bir Türkiye için ‘Temiz İnsan Temiz Toplum’ sloganı kapsamında çevreye zarar veren çöpler toplandı. Farkındalık oluşturmak için toplanan çöplerle, doğaya zarar verilmemesi mesajı verildi.

  • Gündem
  • 16 Eylül 2023
  • 18:05

DAHA YEŞİL BİR DOĞA 
Dünya Temizlik Günü nedeniyle Yahşihan Belediyesi anlamlı bir etkinliğe imza attı. aşanabilir bir Türkiye için ‘Temiz İnsan Temiz Toplum’ sloganı kapsamında çevreye zarar veren çöpler, “Let’s Do it Türkiye” ekibi ile birlikte Yahşihan Yeni Sanayi Sitesi’nde toplandı. Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte ellerine eldiven giyen gençler ve Başkan Osman Türyılmaz, çevreye zarar veren çöpleri torbada biriktirdi. Farkındalık oluşturmak için yapılan etkinlikte, daha yeşil bir yarınlar için mesajlar verildi.

DÜNYA TEMİZLİK GÜNÜ
Etkinlikte konuşma yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz,” Daha temiz bir dünya için Dünya Temizlik Günü’nde Çevre kuruluşu “Let’s Do it Türkiye” ekibi ile birlikte Yahşihan Yeni Sanayi Sitesi’nde çevre temizliğimizi gerçekleştirdik. Bu farkındalığa katkı sağlayan duyarlı gençlerimize teşekkür ederiz. Dünya Temizlik Günü olduğu için sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte buradayız. Bugünde ‘Hadi Türkiye Yapalım( ekibiyle beraber başladık. Yaklaşık 300 kişi var. Bugün Yeni Sanayi Bölgesindeyiz. Alt yapıdan yeni çıktık onun etkisi de vardı. 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ 
“Eskiden atalarımız sabah kalktığında evlerinin önünü süpürürlermiş. Çünkü vatandaş geldiğinde temiz görünsün diye. Bugün biz ilçemize sanayi bölgesindeyiz. 300 tane genç 300 tane vatandaşımızla beraberiz. İklim değişiklikleri temizlikten başlıyor. İşte bir cam parçasını güneş enerjisine vermesi ve bunun etkisiyle beraber o yüzden Bekir kardeşime çok çok teşekkür ediyorum. İlçemizi tercih ettikleri için bunun her yıl daha da artarak gelmesi lazım. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından ekipler hep birlikte çöp topladı.

Haber: Şeyma Karakoç-Sema Nur Çakmak (Stajyer)
 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da kurutulan domatesler 9 ülkeye ihraç olacak

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi'nin diyetisyen hizmeti devam ediyor

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz, deprem bölgesine yardım kampanyası başlattı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

89578

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER