Yahşihan Belediyesi, maske dağıtımının 2’nci etabını tamamladı

Yahşihan Belediyesi, maske dağıtımının 2’nci etabını tamamladı

Yahşihan Belediyesi koronavirüs tedbirleri kapsamında, ilçede bulunan tüm hanelere, belediye personellerine ve kamu çalışanlarına maske dağıttı. 

  • Kategori : Gündem
  • 21 Mayıs 2020 Perşembe
  • 18:55

7 BİN 60 HANEYE 35 BİN 300 MASKE
Yahşihan Belediyesi, Çin’de ortaya çıkarak Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkeye yayılan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelesine devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda koronavirüsle mücadele kapsamında, ilçede bulunan tüm hanelere, belediye personellerine, kamu çalışanlarına ve pazaryeri girişlerine maske temin eden Yahşihan Belediyesi, ikinci kez maske dağıtımını gerçekleştirdi. 120 personelle çalışmalara başlayan Yahşihan Belediyesi, ilçede bulunan 7 bin 60 haneye 35 bin 300 maske dağıttı.

2 SAAT GİBİ KISA BİR SÜREDE GERÇEKLEŞTİRDİK
Konuya ilişkin açıklama yapan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz ise şu ifadelere yer verdi, “Ramazan Bayramı öncesi 2’nci etabımızı gerçekleştiriyoruz. 10 mahallemizde bulunan 7 bin 60 hanemize, 35 bin 300 maske dağıttık. Bu maske dağıtımını 2 saat gibi kısa bir sürede 120 personelle gerçekleştirdik.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.