Yahşihan Belediyesi, DENEYAP ve TEKNOFEST çalışmalarının parçası olmak istiyor

Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Türkiye Teknoloji Takımı Vakıf Başkanlığına yazı yazarak Yahşihan Belediyesi olarak DENEYAP ve TEKNOFEST gibi çalışmaların içinde aktif bir durumda yer almak istediklerini belirtti.

  • Gündem
  • 02 Haziran 2020
  • 17:25
Yahşihan Belediyesi, DENEYAP ve TEKNOFEST çalışmalarının parçası olmak istiyor

FAALİYETTE BULUNMAK İSTİYORUZ
Türkiye Teknoloji Takımı Vakıf Başkanlığı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi birlikteliğinin haklı olarak son bulmasından dolayı üzüldüğünü belirten Osman Türkyılmaz,
DENEYAP ve TEKNOFEST gibi çalışmaların bir parçası olmak ve aktif olarak faaliyette bulunmak istediğini belirtti. 

HER AÇIDAN MODEL OLABİLECEK ÖZELLİKLERE SAHİBİZ
Konuya ilişkin açıklama yapan Osman Türkyılmaz “Yahşihan ilçemiz Orta Anadolu’nun tam merkezinde ve Ankara’nın giriş kapısı konumunda. Kırıkkale’nin en büyük ilçesi olma özelliği ile birlikte sürekli büyüyen ve gelişen bir ilçedir. İlçemiz sınırları içerisinde yıldızı her geçen gün parlayan Kırıkkale Üniversitesi, Savunma Sanayimizin mihenk taşı konumunda MKE’ye ait fabrikalar, askeri tesisler, Organize Sanayi Bölgesi, Sanayi sitesi gibi özel sanayi kuruluşlarının yoğun olması ve hepsinden önemlisi ilçemizin genç nüfusa sahip olması her açıdan model olabilecek özelliklere sahip olduğumuzun göstergesidir.’’ dedi.

GURURUN BİR PARÇASI OLMAK İSTİYORUZ
Türkyılmaz konuşmasının devamında; “Devlet ve millet menfaatinin olduğu her yerde siyaset arka planda kalır. Terörle mücadelede yakalanan başarıda İHA, SİHA ve diğer enstrümanları ülkemize kazandıran Bayraktar grubuna ve T3 Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Sayın Selçuk Bayraktar’a müteşekkiriz. Yahşihan Belediyesi olarak bizlerde bu haklı gururun bir parçası olmak istiyoruz. Teknolojik hamleler, DENEYAP ve TEKNOFEST gibi çalışmaların heyecanını televizyondan seyredenlerden değil bizzat sürecin bir parçası olanlardan olmak istiyoruz” dedi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

92805

Kırıkkale'de tomruk yüklü tırın devrildiği kazada sürücü yaralandı

Yahşihan Belediyesi’nden binlerce kişilik birliktelik yemeği

Kırıkkale’nin konuştuğu çocuk hırsızı Urfa’da yakalandı 

Ultra maraton koşusuna Kırıkkaleli damgası 

Maymun çiçeği nedir?

Anneler yavrusuz kalmasın 

SIRADAKİ HABERLER