TSO yapı eğitimi verecek

TSO yapı eğitimi verecek

KTSO tarafından; yapılarda su/ısı yalıtımı, yapı kimyasalları, bina güçlendirme malzemeleri ve uygulamaları konularını içeren " Yapılarda; Su / Isı Yalıtımı, Yapı Kimyasalları, Bina Güçlendirme Malzemeleri ve Uygulamaları Eğitimi" düzenlenecek.

  • Kategori : Gündem
  • 29 Ocak 2019 Salı
  • 15:30

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) tarafından; yapılarda su/ısı yalıtımı, yapı kimyasalları, bina güçlendirme malzemeleri ve uygulamaları konularını içeren " Yapılarda; Su / Isı Yalıtımı, Yapı Kimyasalları, Bina Güçlendirme Malzemeleri ve Uygulamaları Eğitimi" düzenlenecek.

7 SAATLİK EĞİTİM VERİLECEK

Eğitimde katılımcılara, yapılarda su ve ısı yalıtımı, yapı kimyasalları, bina güçlendirme malzemeleri ve uygulamaları konusunda 7 saatlik eğitim verilecek. 150 TL gibi cüzi bir ücret karşılığı alınabilecek olan eğitime, Mimarlar, İnşaat Mühendisleri, İnşaat Teknikerleri, Meslek Lisesi ( Yapı Bölümü öğrencileri), Mimarlık, İnşaat Mühendisliği, İnşaat Teknikerliği bölümlerinde halen okumakta olan öğrenciler ve öğretmenler, Malzeme üreticileri ve satıcıları( hırdavat satıcıları, inşaat malzemesi satıcıları vb.)”

BU İŞLERLE UĞRAŞAN KİŞİLER

“Devlet Su İşleri teknik personeli, Karayolları Genel Müdürlüğü teknik personeli, Çevre Bakanlığı Teknik personeli, ikamet amaçlı inşaat müteahhitler, Konut amaçlı olmayan inşaat ve altyapı müteahhitleri, İnşaat tamamlayıcı işleri yapanlar, Peyzaj çevre düzenleme ve yapısalları faaliyetleri yürütenler, Oteller ve konaklama tesisleri teknik birimleri, proje hizmetleri alanında faaliyet gösteren herkes katılabilecek. Eğitimde Su-Isı Yalıtımı, Bina Güçlendirme, Yapı Kimyasalları ana başlıkları altında detaylı bilgiler verilecek.

BİLGİ VE BECERİYİ GELİŞTİRMEK

Yapılacak olan eğitimin önemine değinen KTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, yapılarda ısı ve su yalıtımı ile bina güçlendirme konularının toplumun genelini ilgilendiren önemli konular olduğunu, yapı eğitimini özellikle bu alanlarda hizmet veren KTSO üyelerinin mesleki bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAKLAR

Üyelerine sundukları hizmetler arasında eğitimin ayrı bir yeri olduğunu belirten Varlı, "Üyelerimizin mesleki hizmet standartlarını yükseltmek için çeşitli konularda eğitimler düzenliyoruz. İnanıyorum ki üyelerimiz bu eğitimlerden büyük fayda sağlayacaklar. Mevzuata ve teknik bilgiye hakim oldukça faaliyetlerini daha sağlıklı ve verimli bir şekilde sürdürecekler ancak bu eğitim yalnızca üyelerimize değil, belirtilen alanlarda faaliyet gösteren herkesin katılımına açıktır. Katılmak isteyenlerin odamıza müracaat ederek kayıt yaptırmaları gerekmektedir" dedi.

KAYNAK: İL GAZETESİ

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.