TR71 kümelenme analizi hazırlanacak

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nun da katılımıyla Kırşehir Valiliği’nde gerçekleştirildi. Toplantıda, TR71 Bölgesinde kümelenme potansiyeli gösteren sektörlerin belirlenmesi amacıyla Sektörel Rekabet Edebilirlik ve Kümelenme Analizinin hazırlanmasına başlanması çalışmaları gündeme alındı.

  • Gündem
  • 17 Haziran 2022
  • 16:53
TR71 kümelenme analizi hazırlanacak

ARAŞTIRMA RAPORU ANLATILDI
Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri Valilerinin yanı sıra, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreterinin katılımıyla gerçekleştirildi. Toplantı geçen dönem yapılan çalışmaların değerlendirilmesiyle başladı.


KÜMELENME ANALİZİ HAZIRLANACAK
Bu kapsamda 2023 dönemini kapsayan mevcut Bölgesel Gelişme Ulusal Stratejisi ve Bölge Planlarının yenilenmesi çalışmalarının başlaması, TR71 Bölgesinde kümelenme potansiyeli gösteren sektörlerin belirlenmesi amacıyla Sektörel Rekabet Edebilirlik ve Kümelenme Analizinin hazırlanmasına başlanması çalışmaları gündeme geldi. Ayrıca Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde illerinde bulunan ve faaliyetlerinin çoğunluğunu bu bölgede yürüten kadın kooperatiflerinin mevcut durumunu belirlemek amacıyla TR71 Bölgesi Kadın Kooperatifleri Araştırma Raporu hazırlanması süreci de toplantıda anlatıldı.


PROJE BAŞVURULARI YAPILACAK
“Türkiye’de Kentsel ve Kırsal Yerleşim Sistemleri Araştırma Projesi kapsamında toplanan veriler hazırlanarak hem projenin hem de raporların tanıtımına yönelik 19-20-21 Nisan 2022 tarihlerinde çevrimiçi toplantılar gerçekleştirilmesi de Yönetim Kuruluna aktarıldı. Ayrıca, üretimde verimliliğin artırılması ve dijital dönüşüm sürecinin hızlandırılması amacıyla 29-30 Mart 2022 tarihlerinde ilgili firmalara Kayseri Model Fabrikada eğitim verilmiş ve firmaların Öğren-Dönüş programlarına kayıt olması sağlanması da toplantıda hatırlatıldı. 


HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ YAPILDI 
UNESCO Uluslararası Kültürel İfadelerin Çeşitliliği Fonuna (IFCD) Ajans adına proje başvurusu gerçekleştirilmesi,  Asya Verimlilik Teşkilatı (AVT) tarafından ilan edilen “Asya Ülkelerinde Gelişmiş Gıda Güvenliği ve Kalitesi için Sürdürülebilir Gıda Değer Zincirleri Kapasite Geliştirme Özel Programı”na Ajans adına proje başvurusu yapılması da toplantıda aktarılan bir diğer başlık oldu. Vali Bülent Tekbıyıkoğlu toplantı öncesinde de Kırşehir Valisi olarak atanan Hüdayar Mete Buhara’ya ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

Keskin beton santrali hizmette 

İlginizi Çekebilir

Her boyutuyla bağımlılıkla mücadele

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'nin 30 yılı "Kırıkkale-2053; Arama Konferansı" ile planlanacak

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

20536

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER