Tonga, yeniden güven tazeledi 

Kırıkkale Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı, kongre heyecanı yaşadı. Kongrede aday olan mevcut başkan Köksal Tonga, üyelerinin güvenoyunu alarak tekrar başkanlık görevine seçildi.

  • Gündem
  • 20 Ocak 2022
  • 13:15
Tonga, yeniden güven tazeledi 

BİRLİK VE BERABERLİK SERGİLENDİ 
Kırıkkale’de oda başkanlıklarında seçim heyecanı devam ediyor. Bu kapsamda Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı’na bağlı üyeler, başkanını belirlemek üzere sandık başına gitti. Uzun dönemdir başkanlık görevini yürüten ve seçime tek liste olarak giren Köksal Tonga, delegelerinin güvenoyunu alarak yeniden başkanlık görevine seçildi. Tonga, kendisine destek sağlayan bütün esnaflara teşekkür etti. Birlik ve beraberliğin sergilendiği seçimde Tonga, esnafların sorunlarını çözmek için gerekli gayreti gösterdiklerini dile getirdi.

ESNAF VE SANATKARIMIZIN YANINDAYIZ 
Kültür merkezi konferans salonunda gerçekleştirilen kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Odaya bağlı gelir ve gider tablolarının oylanmasının ardından kongreyi yönetecek divan belirlendi. Daha sonra kongreye tek aday olarak katılan Başkan Tonga konuşma yaptı. Her zaman esnafların yanında olduklarını belirten Tonga, pandemi sürecinde esnaf ve sanatkarların çok zor durumda kaldığını söyledi. Tonga, “Esnaflarımızın her alandaki sorunlarını dile getiriyor ve çözümü için elimizden gelen çaba ve gayreti gösteriyoruz” dedi. 

EKONOMİK SIKINTI KÜÇÜK ESNAFI VURDU 
Tonga, ekonominin en çok vurduğu kesimin küçük esnaf ve sanatkârlar olduğunu söyleyerek, “Pandemiden dolayı 2 yıldır iş yapamayan esnaf birde girdi maliyetlerinin artmasına sebep olan elektrik, su ve doğalgaz zamlarına yetişemezken, kirasını ödemekte zorlanan, SGK, BAĞ-KUR primlerinin çok yüksek artması küçük esnafı daha da zor duruma düşürdü. Devletimizin esnaflara sağladığı destek miktarının daha da artmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Tonga, kendilerine destek sağlayan kurum ve oda başkanlarına teşekkür plaketi verdi.

Haber: Volkan Bostancı
 

İlginizi Çekebilir

Kasaplar ve Celepler Odası Başkanı yeniden Karafilik

İlginizi Çekebilir

Gençer yeniden başkan seçildi

İlginizi Çekebilir

Cebeci birlik başkanlığına aday

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

12511

Kırıkkale'de tomruk yüklü tırın devrildiği kazada sürücü yaralandı

Yahşihan Belediyesi’nden binlerce kişilik birliktelik yemeği

Kırıkkale’nin konuştuğu çocuk hırsızı Urfa’da yakalandı 

Ultra maraton koşusuna Kırıkkaleli damgası 

Maymun çiçeği nedir?

Anneler yavrusuz kalmasın 

SIRADAKİ HABERLER