Suyun her damlası önemlidir 

Yahşihan Belediyesi Dünya Su Günü’nde suyun önemine dikkat çekmek için geleceğimizin temelleri olan ilkokul öğrencilerine eğitim semineri verdi.

  • Gündem
  • 26 Mart 2022
  • 16:00
Suyun her damlası önemlidir 

EĞİTİCİ FİLM İZLETİLDİ
Kırıkkale Yahşihan Belediyesi Dünya Su Günü’nde suyun önemine dikkat çekmek için geleceğimizin temelleri olan ilkokul öğrencilerine eğitim semineri verdi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ın talimatları ile Yahşihan Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünce, Hacıbey Mahallesi'nde bulunan TOKİ Şehit Jandarma Er Osman Öden İlkokulu'nda düzenlenen etkinlikte suyun önemine dikkat çekildi. Yahşihan Belediyesi Su işleri Müdürü Başak Güzel Özdiyar su tasarrufu konusunda herkese önemli görev düştüğünü, boşa giden her damla suyun ülkemizi kuraklığa sürüklediğini belirtti. Su tasarrufu yapma, bilinçli su tüketimi konularında bilgi verilen seminer sonunda çocuklara eğitici çizgi film izletildi.


HER DAMLASI HAYAT, HER DAMLASI GELECEKTİR
Etkinlikte öğrencilerin yoğun ilgiyle dinlediği Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz konuşmasıyla çocukların dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı. “Sürdürülebilir bir gelecek için su kullanımına önem vermeliyiz. Su sadece ilçemizde değil ülkemiz ve dünyamızda yaşamı ifade etmektedir. Bugün susuzluktan kuraklık çeken birçok ülke halkı ölümle mücadele etmektedir, geleceğimizi kurak topraklara bırakmak istemiyorsak şimdiden önlemlerimizi almalıyız. Suyun her damlası hayat, her damlası gelecektir.” şeklinde konuşan Türkyılmaz konuşmasının sonunda çocuklardan gelen birçok soruyu cevapladı. Sonrasında semineri çocuklarla birlikte izledi. Seminer sonunda çocuklarla vedalaşan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz tek tek öğrencilerin okulları için isteklerini dinledi ve özellikle Toki Şehit Jandarma Er Osman Öden İlkokulu'na birçok bank gönderme sözü verdi.


Haber: Burak Çalışkan 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan halkına 2 bin 500 tavuk, 250 horoz

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi çalışanlarına 11 bin TL promosyon 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediyesi üretiyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

99901

Ağzınız soğan koksun korkmayın!

Cipsin içerisinden fare çıktı!

Unutulmaz şarkıların sanatçısı Ertan Erşan

Aslan: “Kırıkkale Üniversitesi hedeflerine başarıyla ilerliyor”

Hafızlık Kuran Kursu’nun yüzde 90’ı tamam 

İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi, Kırıkkale’de 

SIRADAKİ HABERLER