Sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalı olacak

Sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalı olacak

Kırıkkale'de koronavirüsle mücadele kapsamında sinema salonları için alınan kapatma kararı, 1 Nisan 2021 tarihine kadar uzatıldı.

  • Kategori : Gündem
  • 27 Şubat 2021 Cumartesi
  • 09:57

OLASI RİSKLER GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDU
Kırıkkale İl Pandemi Kurulu, koronavirüsle mücadele kapsamında yeni kararlar aldı. Karara göre, 31 Mart 2020 tarihinde kapatılan sinemaların kapalılık sürelerinin, 1 Nisan 2021 tarihine adar uzadığı belirtildi. Kurul tarafından yapılan açıklamada; “İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 30 Aralık 2020 tarih ve 21751 sayılı Genelgesiyle, kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar ve önlemler belirlenmiş ve bu kapsamda sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin 06 Ocak 2021 tarih ve 2021/01 nolu İl Pandemi Kurul Kararı ile 1 Mart 2021 tarihine kadar faaliyetlerinin durdurulması kararlaştırılmıştı." ifadelerine yer verildi.

1 NİSAN'A KADAR KAPALI
Açıklamada, “Gelinen aşamada, salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesine, Alınan kararlara uymayanlar hakkında Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem yapılmasına; Oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.