Şehitler Ortaokulu, Romanya’da

Eğitim ve öğretim alanında başarılı çalışmalar gerçekleştiren Şehitler Ortaokulu, geliştirdikleri proje kapsamında Romanya’ya gitti. Öğrenciler burada ‘Çevre, iklim değişimi ve geri dönüşüm’ konusunda eğitim alacaklar. 

  • Eğitim
  • 22 Mayıs 2023
  • 12:03
Şehitler Ortaokulu, Romanya’da

ÇEVRE, İKLİM VE DEĞİŞİMİ PROJESİ 
Yarının başarılı gençlerini yetiştirmek amacıyla çalışma sergileyen ve eğitim-öğretim alanında başarısına başarı katan Şehitler Ortaokulu, her alanda proje hazırlamaya devam ediyor. Projeleriyle öğrencilere yurtdışı imkanı sunan Şehitler Ortaokulu’nun şimdiki durağı ise Romanya oldu. ‘Çevre, iklim değişimi ve geri dönüşüm’ projesi kapsamında öğrenciler 1 hafta boyunca Romanya’da eğitim alacaklar. 


1 HAFTA BOYUNCA EĞİTİM ALACAKLAR 
Konu hakkında okul tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Kırıkkale İl Millî Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimince yürütülen ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibelendirilen 2022-1-TR01-KA121-SCH- 000063712 sözleşme numaralı Erasmus Okul Eğitim Alanı Akreditasyon Projesi kapsamında Şehitler Ortaokulu öğrencileri ve öğretmeni Romanya'da “çevre, iklim değişimi ve geri dönüşüm” temaları üzerine eğitim görecekler. Romanya’da bulunan öğrencilerle birlikte bir hafta boyunca çeşitli proje çalışmaları yürütecekler. Proje faaliyetlerinin yanında, farklı kültürlerdeki zenginlikleri keşfetme fırsatı da elde edecekler. Proje katılımcıları, yurda döndükten sonra edinmiş oldukları bilgi ve deneyimleri öğretmen ve öğrencilerle paylaşacaklar” ifadesi yer aldı.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 


İlginizi Çekebilir

Balık yiyen aile zehirlendi!

İlginizi Çekebilir

Nadas alanları azalıyor 

İlginizi Çekebilir

Vali Makas: “Vatan, gazilerimizin en kutsal emanetidir”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

15869

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER