Şehit annesinden duygulandıran bağış 

Yaklaşık üç yıl önce vatan ve millet uğruna oğlu Yasin Baran’ı şehit veren Pakize Baran, depremzedelere yönelik duygulandıran bir bağış yaptı.  Şehit annesi, umre için biriktirdiği parayı, ““Ben umreye gitmesem de olur yeter ki içinde bir vatandaş otursun. Allah razı olsun desin benim için en büyük gurur budur” diyerek bağış yaptı. 

  • Gündem
  • 01 Mart 2023
  • 10:47
Şehit annesinden duygulandıran bağış 

UMRE İÇİN BİRİKTİRDİĞİ PARAYI BAĞIŞLADI 
Vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla 2019 yılında şehit düşen Kırıkkaleli Jandarma Uzman Çavuş Yasin Baran’ın Annesi Pakize Baran, umre için biriktirdiği parayı depremzedeler için bağışta bulundu. Şehit Yasin Baran’ın Annesi Pakize Baran umreye gitmek için biriktirdiği umre parasını depremzedeler için Yahşihan Belediyesinin başlattığı Konut Tipi Konteyner kampanyasına bağışladı. Anne Baran’ı evinde ziyaret eden Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz “Şehidimiz rahmetli Yasin Baran’ın en büyük dileğiydi aslında evlenmeden önce annesini umreye göndermek” dedi. 

BU BİR ANNENİN ÖZLEMİNİ BARINDIRIYOR 
“Pakize annemiz de oğlunun bu dileğini yerine getirmek için biriktirmiş parasını. “Ben umreye gitmesem de olur yeter ki içinde bir vatandaş otursun. Allah razı olsun desin benim için en büyük gurur budur.” diyerek bağışladı konteyner kampanyamıza. Bu para bizim için o kadar değerli ki hem şehidimizin mirası hem bir annenin özlemini barındırıyor. Artık kampanyamız içinde Şehit Yasin Baran adında da bir konteynerımız oldu. Pakize anneme çok teşekkür ediyorum. Allah, şehitlerimizin sevabına bizi nail etsin. Onların şefaatlerine bizi nail eylesin” ifadesinde bulundu. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Öztürk: “2023 hedefleri için mücadele ediyoruz”

İlginizi Çekebilir

Kuzey Irak’ta helikopter kazası; 1 şehit

İlginizi Çekebilir

Depremzede genç kızın nikahı Kırıkkale'de kıyıldı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

39584

Tasarım Çiçek Nedir?

Seçim: Deprem ve Gençler

Gazetekale’nin Mart sayısı çıktı

Dağdelen, aday adaylığını açıkladı 

Hamilelik yaşı arttıkça down sendromu riski artar 

Öztürk: “MHP kadroları, devletinin ve milletinin yanında 

SIRADAKİ HABERLER