Saygılı; “Dünya standartlarına sahip olacak”

Saygılı; “Dünya standartlarına sahip olacak”

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Bilim Merkezi bahçesine inşa edilen buz pistinin kısa sürede başlayacağını müjdeledi. Gençlerin ve çocukların merakla beklediği buz pisti inşaası hızla devam ediyor.

  • Kategori : Gündem
  • 25 Kasım 2021 Perşembe
  • 17:19

“SENTETİK BUZ DEĞİL,DOĞAL BUZ OLACAK”
Kırıkkale Belediyesi,  spor yatırımları kapsamında  Kırıkkale’ye buz pisti inşa ediyor.  Bilim Merkezi içerisinde yapımına başlanan buz pisti için temel atma işlemi gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı; “367 Metrekarelik alana yapımına başladığımız Bilim Merkezi içerisine buz pisti inşa ediyoruz. Özel teknoloji ile kaplanacak olan tesisimizin pisti sentetik değil doğal buz olacak, bu özelliğiyle dünya standartlarına sahip olacak. Türkiye’de ilkler arasına girecek olan buz pistini kısa sürede şehrimize kazandırmış olacağız.” dedi. 

YAZ KIŞ HİZMET VERECEK 
Aynı anda onlarca kişinin faydalanabileceği buz pisti, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın projeleri içerisinde yer alıyordu. Özellikle gençlerin, çocukların merakla beklediği Bilim Merkezi içerisinde inşasına başlanan buz pisti, yaz-kış Kırıkkaleli sporsever çocuklara, gençlere hizmet verecek. Kırıkkaleli çocuklarda farklı bir spor dalı ile de tanışmış olacaklar. 

FERAH BİR ORTAM 
Her seansta onlarca kişinin faydalanabileceği tesiste sporcular kask, paten ve dizlik gibi ekipmanlarını hazırlayarak sahaya çıkacaklar. Tamamlandığında yüksekliğiyle ferah bir ortam ve muntazam bir akustik imkan sunacak olan buz pisti sporculara güvenli bir ortam sağlayacak. Buz pistinin inşa edildiği alanda aynı zamanda ileriki dönemlerde çeşitli sosyal donatıların da inşa edilmesi planlanmakta.
 

denizbedir56@hotmail.com
deniz bedir

Kırıkkale de derler ki Arabın yağı bol olursa koltuğunun altına sürermiş


iakkaya02@gmail.com
ismail akkaya

Haberde keşke bilim merkezinin adresi de verilseydi.


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.