Sağlık-Sen’in mücadeleleri sonuç verdi

Sağlık-Sen’in mücadeleleri sonuç verdi

Sağlık-Sen’in girişimleri neticesinde sağlık çalışanlarının koronavirüs nedeniyle iptal edilen yıllık izinleri gelecek yıla devredildi.

  • Kategori : Gündem
  • 11 Kasım 2020 Çarşamba
  • 18:15

İZİNLER İPTAL EDİLMEYECEK
Sağlık-Sen’in yapmış olduğu girişimler sonucunda, Kovid-19 salgını nedeniyle yıllık izinlerini kullanamayan ve yayınlanan genelge ile iptal edilen sağlık çalışanlarının yıllık izinleri, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yazı ile 2021 yılına aktarıldı. Sağlık-Sen, yıllık izinlerini kullanamayan sağlık çalışanlarının izinlerinin iptal edilmemesi için Sağlık Bakanlığı’na ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na yazılı başvuruda bulundu. Yapılan görüşmelerde de yıllık izinler konusu gündeme getiren Sağlık-Sen, çalışmalarının sonucuna ulaştı. 

İZİNLER EMEKLİLİKTEN ÖNCE KULLANILACAK
Yazıda, 657 sayılı Kanunun 4/A ve 4/B maddeleri kapsamında çalışanların, 663 sayılı KHK’nın 45/A (3+1) kapsamına göre istihdam edilenlerin, aile hekimlerinin ve aile sağlığı elemanlarının, vekil ebe ve hemşirelerin, sözleşmeli il yöneticileri/sağlık tesisi yöneticilerinin yıllık izinlerinin 2021 yılına devredileceği kaydedildi. Ayrıca, yaş haddinden ve malulen emekli olacakların talepleri halinde izinlerinin emeklilikten önce kullandırılacağı kaydedildi.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.