Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

Kırıkkale İl Müftülüğü, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu ve Yaz Kur’an Kursları Personel Bilgilendirme Toplantıları" düzenledi.

  • Gündem
  • 24 Haziran 2022
  • 11:39
Müftü Yaşar: “Camilerimiz çocuklarla daha güzel”

BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI 
İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Kırıkkale Şubesi organizesinde Kırıkkale merkezde ve tüm ilçelerde daire personeli, din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticileri ile bir araya gelinerek "2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu ve 2022 yılı Yaz Kur’an Kursu Personel Bilgilendirme Toplantıları" düzenlendi.

YAZ KUR’AN KURSU UYGULAMA ESASLARI
Sonuncusu Nur Camii Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Hasan Hayri Yaşar, il müftü yardımcıları, müftülük personeli ve din görevlileri hazır bulundu.
Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, "Türkiye Diyanet Vakfı 2022 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu ve 2022 yılı Yaz Kur’an Kursu Uygulama Esasları " hakkında bilgi veren İl Müftüsü Yaşar, "Türkiye Diyanet Vakfımız, başta ülkemiz olmak üzere dünyanın değişik yerlerinde bulunan insanlara dil, din, ırk, mezhep, meşrep farkı gözetmeksizin yardım elini uzatmıştır ve uzatmaya da devam edecektir.”

ÇOCUKLARIMIZI CAMİLERİMİZE DAVET EDELİM 
“Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Türkiye Diyanet Vakfının daha geniş kitlelere ulaşması için bizlere de çok önemli görevler düşmektedir. Bizlerde elimizi taşın altına koyarak sahada aktif bir şekilde çalışmalıyız. Aynı zamanda 27 haziranda başlayacak olan Yaz Kur’an kurslarımız için ev ev, hane hane gezelim. Camilerimizin süsü tüm çocuklarımızı camilerimize davet edelim. Unutmayalım camilerimiz çocuklarımızla daha güzel " dedi. Toplantı sonunda il Müftüsü Hasan Hayri Yaşar gayretlerinden dolayı tüm din görevlilerine teşekkür etti. 

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kaliteli Web Sitesi Çevirisi Markanızı İleri Taşıyabilir

İlginizi Çekebilir

Egzoz muayenesi yaptırmayanlar dikkat: Otomatik ceza kesilecek

İlginizi Çekebilir

Kadınların Yeni Gözdesi Yeni Nesil Elizi Altın Modelleri

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

67012

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER