MKE’de taşeron işçileri mutsuz ve umutsuz

Fabrikalarının çoğu bölümünün Kırıkkale’de bulunduğu MKE A.Ş’de çalışanlara yönelik promosyon süreci sonuçlandı. Mavi ve beyaz yaka için 31 bin 500 TL promosyon alınırken, taşeron çalışanları için 6 bin 150 TL promosyon alındı. Promosyonlarını az bulan taşeron işçileri, bu dengesizliğin düzeltilmesini istiyor.

  • Gündem
  • 05 Ağustos 2022
  • 18:54
MKE’de taşeron işçileri mutsuz ve umutsuz

HALKBANK İLE ANLAŞMA SAĞLANDI 
Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi (MKE A.Ş) işyerlerinde bulunan personellerine yönelik banka promosyon görüşmelerini sonuçlandırdı. İhale görüşmeleri sonucunda Halkbank ile müzakere sağlandı. Promosyon ödemesinin tek seferde yapılması şartı ile görüşmelerde en yüksek teklifi Halkbank vererek, 3 yıl geçerli olmak üzere anlaşma sağlandı. 1-5 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak olan promosyon ödemeleri kapsamında mavi ve beyaz yaka için 31 bin 500 TL, taşeron çalışanları için 6 bin 150 TL promosyon alındı.


MAVİ-BEYAZ YAKAYA 31 BİN 500, TAŞERONA 6 BİN 150 TL 
Yapılan görüşmeler sonucunda kendilerine sunulan bu promosyon miktarında eşitsizlik olduğunu iddia eden taşeron işçileri, kendilerinin 6 bin 500 TL ile 7 bin TL arasında maaş aldıklarını promosyonun ise 6 bin 150 TL olduğunu ifade ettiler. Mavi-beyaz yaka adı altında çalışanların ise 14 bin TL ile 17-bin TL arasında maaş aldığını vurgulayan taşeron işçiler, maaş hesabına göre düşünüldüğünde mavi-beyaz yaka işçilerinin iki, iki buçuk katı promosyon aldıklarını ve bu konunun yeniden gözden geçirilmesini yetkililerden talep ettiler. 

İlginizi Çekebilir

MKE’de taşeron işçileri mutsuz ve umutsuz

İlginizi Çekebilir

Özel izinle gezilebilen "Silah Müzesi"ni artık herkes ziyaret edebilecek

İlginizi Çekebilir

Savunma Sanayii Başkanı Demir, MKE fabrikalarını ziyaret etti

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

11323

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER