Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Üç bölümden oluşan ve toplam 500 bin metre kare alan üzerine inşaa edilen Kırıkkale Millet Bahçesi açılış için gün sayıyor. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı çalışmaların tamamlanmasıyla içerisinden Irmak geçen Türkiye’de ilk Millet Bahçesi olacağını söyledi. 

  • Gündem
  • 30 Kasım 2022
  • 12:07
Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

DEĞİŞEN VE GELİŞEN KIRIKKALE’YE ÇOK YAKIŞTI
Kırıkkalelilerin hizmetine sunmaya hazırladıkları Millet Bahçesi için geri sayımın başladığını söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “içerisinde göletler, endemik bitkiler, spor alanları, sosyal donatılar bulunan mülkiyeti Kırıkkale Belediyesine ait olan Celal Bayar Parkı içerisine yapılan Millet Bahçesi gelişen ve değişen Kırıkkale’mize çok yakışacak. Ülkesine sevdalı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 


NELER VAR NELER
İçerisinden Kızılırmak geçmesi nedeniyle Türkiye’de bir ilk olan Kırıkkale Millet Bahçesinin açılış için geri sayımın başladığını söyleyen Belediye Başkan Saygılı “Kızılırmak kenarında bulunan ve mülkiyeti Kırıkkale Belediyesine ait alanda inşa ettiğimiz millet bahçemiz, içinde Millet Kıraathanesi, Kafeterya, Restorant, Amfi Tiyatro, İzci Kampı, Mesire Alanı, Çim Aktivite Alanları, Bisiklet Parkuru, Koşu Parkuru, Yürüyüş Yolları, 2 Adet Tenis Kortu, 4 Adet Basketbol Sahası, 650 m2 Açık Hava Egzersiz Alanı İle Çocuklar İçin 2600 m2 Çocuk Oyun alanı bulunacak” bilgisini paylaştı. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çocukların eğlenerek vakit geçirecekleri oyun ve spor alanları, ve etkinlik çayırları, izcilik alanı, açık hava tiyatro sahnesi, mini anfi, bisiklet yolları bulunan millet bahçesinin, rengarenk çiçeklerin, ağaçların yetiştirileceği belirtti. 


ETKİNLİKERE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK
Millet Bahçesinin bir çok etkinliğe ev sahipliği yapacağını söylenen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “ Söz verdiğimiz gibi. Kırıkkale’nin çevresini değiştirmeye devam ediyoruz. Şehrin gürültüsünden uzak, bol oksijenli, yüzlerce ağacı ve endemik bitkilerin yer aldığı Millet Bahçe'mize kavuşmamıza çok az kaldı. Çocuklarınızda gönül rahatlığıyla eğlenebileceğiniz, aileleri ile birlikte huzurla zaman geçirebilmeleri adına önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Millet Bahçelerimizi hizmete açtığımızda vatandaşlarımız aileleri ile birlikte huzur ve güvenle kullanabilecekler” dedi.

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

 

 

 

 


 

İlginizi Çekebilir

Yasal olmayan düzensiz göçle mücadele için toplantı yapıldı 

İlginizi Çekebilir

Barajlarda 3 yıl yetecek su kaldı!

İlginizi Çekebilir

Uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli tutuklandı

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

94746

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER