MHP’li Öztürk: “Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalıyız”

MHP’li Öztürk: “Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalıyız”

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, Ramazan ayı dolayısıyla yaptığı açıklamada, Ramazan ayının başta Türk-İslam âlemi olmak üzere tüm insanlığa hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

  • Kategori : Gündem
  • 13 Nisan 2021 Salı
  • 10:42

“RAHMET DOLU GÜNLER VE ANLAR BİZİ BEKLİYOR”
MHP Kırıkkale Milletvekili Öztürk açıklamasında, “Mübarek Ramazan ayını karşılamanın sevinç, heyecan ve gönül huzurunu yaşıyoruz. Bu kutlu ayda iç muhasebesi yapmalı, kendimizi ve çevremizi samimiyetle gözden geçirmeliyiz. Kırılan gönülleri onarmak, kararan yürekleri aydınlatmak için rahmet dolu günler ve anlar bizi bekliyor,” dedi.

“ORUCU TÜM BEDENİMİZLE TUTMALIYIZ”
Açıklamasında, “Orucu yalnızca yemeyerek, yalnızca içmeyerek değil, tüm bedenimizle aynı anda oruca iştirak ederek tutacağız,” diyen MHP’li Öztürk, “Elimiz, dilimiz, gönlümüz ve gözümüzle de oruç tutacağız; sözümüz, niyetimiz, aklımız ve hayallerimizle de oruçlu olacağız. Nefislerine teslim olmuş, vehimlerine rehin düşmüş, hırslarına yenilmiş, egolarına boyun eğmişler için değişen bir şey olmayacaktır,” ifadelerine yer verdi.

“SEVGİMİZİ, İÇTENLİĞİMİZİ VE KARDEŞLİĞİMİZİ DE PAYLAŞMALIYIZ”
Bu kutlu ayda iftar sofralarında sadece ekmeğimizi, sadece suyumuzu değil, sevgimizi, içtenliğimizi ve kardeşliğimizi de paylaşmamız gerektiğine vurgu yapan MHP MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Sahurda çalan davulla kalkıp inançlarımızın nurani ışıklarını, hep birlikte pencerelerimizden semaya ulaştırmalıyız. İnşallah manevi coşku ve lezzetin yaşandığı bir ay boyunca Türk-İslam âlemi diriliş ve silkinişle birlikte sükûnete kavuşur,” temennisinde bulundu.

“CENAB-I ALLAH HEPİNİZİ, HEPİMİZİ KORUSUN VE GÖZETSİN”
MHP’li Öztürk, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Rabbimden niyazım, şiddetin sonlanması, barış ve kucaklaşmanın her tarafta hâkim olmasıdır. Yüce Allah, başta Kovid-19 belası olmak üzere sağlığımızı ve ekonomimizi sarsan tüm musibetlerden bizleri uzak tutsun.
Bu vesileyle, aziz milletimizin Mübarek Ramazan Ayını manevi nimet ve güzelliklere vesile olması dileklerimle kutluyorum. Cenab-ı Allah hepinizi, hepimizi korusun ve gözetsin. Yardımını ve rahmetini üzerimizden eksik etmesin.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.