Köy yolları beton yol oluyor 

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Sulakyurt ilçesi Hamzalı köyünde İl Özel İdaresince yapımı tamamlanan 3,5 kilometrelik beton yolun açılışını gerçekleştirdi.

  • Gündem
  • 16 Mayıs 2022
  • 14:39
Köy yolları beton yol oluyor 

ÖMRÜ SICAK ASFALTTAN DAHA UZUN 
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Tekbıyıkoğlu açılıştaki konuşmasında, İl Özel idaresince yaptıkları çalışmanın örnek olduğunu belirtti. Yolda asfalt yerine özel teknikle beton kullandıklarını aktaran Tekbıyıkoğlu, şunları kaydetti: "Bunu sıcak asfalttan bir miktar daha ucuza mal etmiş oluyoruz fakat ömrü sıcak asfalttan çok daha uzun ve 2-3 yılda bir bakıma da ihtiyacı yok. İnşallah torunlarımızın çocukları bile bu yolların üzerinden gidip gelecek. Bir iş gerçekleştiriyoruz ve bunu çok sağlam yapıyoruz. Hamzalı köyümüze 3,5 kilometre kadar bir hizmetimiz oldu. Bütçemizi ayarlarken ve hizmetimizi yaparken en fazla vatandaşımızın istifade edeceği yerlerden başlıyoruz."


ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ 
Vali Tekbıyıkoğlu, konuşmasının ardından Sulakyurt Kaymakamı Kerem Tunçer, İl Jandarma Komutanı Albay Barış Cücen, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Çaykara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan, köy muhtarları ve vatandaşlarla kurdele keserek yolu kullanıma açtı. Açılışın ardından makam aracının sürücü koltuğuna oturan Tekbıyıkoğlu, köy sakinlerinden Zeynep Özkan ve Döne Pehlivanlı'yı da araca bindirip yolu test etti. Tekbıyıkoğlu ve beraberindekiler, İmamoğluçeşmesi köyünde devam beton yol çalışmasını da inceledi.


Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

Sulakyurt, fiber altyapıya kavuştu 

İlginizi Çekebilir

Vali Tekbıyıkoğlu, köylerde inceleme yaptı 

İlginizi Çekebilir

Sulakyurt’a spor kompleksi 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

31126

Kaba doğum hızımız azalıyor! Kırıkkale’nin nüfusu eriyor!

PERKOTEK Plaka Tanıma Sistemi

Motorinin litre fiyatına 2 lira 50 kuruş indirim

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

SIRADAKİ HABERLER