Kızılay, soğuk havada yürekleri ısıtıyor 

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, ihtiyaç sahibi ailelere yuva olmaya devam ediyor. Kırıkkale’de yaşayan kimsesiz, yaşlı, dul, yetim, evi olmayan veya evi olup da virane olan ailelerin yardımına koşuyor. 

  • Gündem
  • 02 Ocak 2023
  • 14:46
Kızılay, soğuk havada yürekleri ısıtıyor 

YARDIM ETMENİN MUTLULUĞUNU YAŞADIK 
Kızılay Şube Başkanı Mustafa İşler, “Kızılay olarak ailelerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Şubemize gelerek sıkıntılarını, dertlerini bizlere bildiren kardeşlerimizin evlerine ziyaretlerde bulunup dertlerini dinleyerek ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Bu hafta yine dara düşmüş ailelerimize yardım etmenin mutluluğunu yaşadık.  Ziyaretine gittiğimiz kardeşimizin durumu karşısında gözyaşları döktük. Kışın gelmesi ile birlikte ailelerimizin içinde bulundukları durum daha da ağırlaşmaktadır” dedi. 


HER ZAMAN YANLARINDAYIZ 
İşler, “Ev ziyaretlerimiz sırasında evinde yatacak yatağı olmayan, oturacak kanepesi olmayan, Yerde halısı olmayan, yakacak sobası olmayan kardeşlerimize eşya yardımlarında bulunduk ve evinde buzdolabı ve çamaşır makinası bozulan kardeşlerimizin eşyalarının tamiratını yaptırdık. Yaptığımız ziyaretler sırasında ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz 40 Ailemize toplamda 40 baza,10 kanepe, 5 soba, 10 masa, 40 sandalye, 20 halı ve çeşitli mutfak malzemeleri yardımında bulunduk” şeklinde konuştu.

Haber: Ahmet Gökdemir  

İlginizi Çekebilir

Kızılay’dan depremzede çocuklara renkli etkinlik 

İlginizi Çekebilir

Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası 

İlginizi Çekebilir

Kızılay, soğuk havada yürekleri ısıtıyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

37898

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER