Kırıkkale'nin Dağsolaklı köyüne giriş ve çıkışlar durduruldu

Kırıkkale'nin Dağsolaklı köyüne giriş ve çıkışlar durduruldu

Kırıkkale'nin Keskin ilçesine bağlı Dağsolaklısı köyünde 1 kişi üzerinde yapılan koronavirüs testinin pozitif çıkması sonucu 38 nüfuslu köyde karantina uygulamasına başlandı.

  • Kategori : Gündem
  • 11 Nisan 2020 Cumartesi
  • 13:40

KÖYDE 20 ERKEK, 18 KADIN YAŞIYOR
Keskin ilçesine bağlı Dağsolaklısı köyüne Ankara'dan gelen bir kişinin koronavirüs testi pozitif çıktı. İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla salgının başka kişilere ve bölgeye yayılmasını önlemek için köye giriş ve çıkışlar geçici olarak durduruldu. Jandarma ekiplerince giriş ve çıkışlara kapatılan köyde sağlık ekipleri kontrol yaparken yapılan anonslarla da köylülerden dışarı çıkmamaları istendi. Sessizliğe bürünen 11 haneli köyde 20 erkek 18 kadın yaşıyor. Köydeki vatandaşların ihtiyaçları da tek tek gideriliyor.

14 GÜNLÜK KARANTİNA BAŞLADI
Konuyla ilgili Kırıkkale Valiliğinden yapılan açıklamada, "İlimiz Keskin ilçesine bağlı Dağsolaklısı köyü, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yapılan mücadele kapsamında tedbir amaçlı olarak Keskin İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 10 Nisan 2020 tarih ve 2020/05 sayılı kararıyla 11 Nisan 2020 tarihinde saat 24.00 itibarıyla 14 gün süreyle karantina altına alınmıştır" denildi.

Öte yandan daha önce Delice ilçesine bağlı Büyükavşar köyü de geçen hafta koronavirüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınmıştı. 

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.